Բարաք Օբաման ու նրա կինը՝ Միշել Օբաման մեկ տարում վաստակել են 436 065 դոլար՝ վճարելով 81 հազար հարկ, հայտնում է CNN Money–ը: Պարբերականը նշում է, որ սա ամուսնական զույգի ամենափոքր եկամուտն է չորս տարվա մեջ: Սա բացատրվում է ԱՄՆ նախագահի հեղինակած գրքերի վաճառքի ցուցանիշների անկումով:
Բարաք Օբամայի կինը մեկ տարում ոչինչ չի վաստակել՝ հարկային փաստաթղթերում նշելով, որ աշխատում է «առաջին տիկին»:
Նշում են, որ իրենց եկամուտներից ավելի քան 64 հազարը Բարաք ու Միշել Օբամաները ծախսել են բարեգործական նպատակներով: Գումարի մի մասով էլ վճարել են ԱՄՆ նախագահի դստրերի դպրոցի վարձերը, մոտավորապես 9000 դոլար էլ Սպիտակ տան ղեկավարը ուղարկել է Fisher House կազմակերպությանը, որը ժամանակավոր ապաստան է տրամադրում վետերանների ու զինծառայողների ընտանիքներին այն ժամանակաշրջանում, երբ նրանց մտերիմները բուժում են անցնում, հայտնում է «ՌԲԿ»-ն:

Барак Обама и его жена Мишель заработали $436 065, уплатив в качестве налогов более $81 тыс, сообщает CNN Money. Издание отмечает, что это наименьший доход супружеской пары за последние четыре года. Это объясняется спадом продаж книг, написанных президентом США.
Жена Барака Обамы Мишель за год не заработала ничего, указав в налоговых документах, что работает «первой леди».
Отмечается, что более $64 тыс. из своих доходов Барак и Мишель Обама потратили на благотворительность. Часть денег ушла школе, в которой учатся дочери президента США, около $9000 глава Белого дома направил организации Fisher House, которая предоставляет временное жилье для семей ветеранов и военнослужащих в то время, как их близкие проходят медицинское лечение, передает РБК.