Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահության թեկնածու Դոնալդ Թրամփը Դաշնային ընտրական հանձնաժողովին  (FEC) տեղեկանք է ներկայացրել իր եկամտի մասին: Փաստաթղթի համաձայն, նրա կարողությունը գնահատվում է ավելի քան  10 մլրդ դոլար:
«Ես FEC-ին տեղեկանք եմ ուղարկել իմ եկամտի մասին, որը, ուզում եմ ոչ առանց հպարտության նշել, հանձնաժողովի պատմության ընթացքում ամենածավալայինն է եղել: Չնայած ժամկետը երկարաձգելու իմ իրավունքին, ես դարձյալ ժամանակին եմ ներկայացրել  104 էջից կազմված զեկույցը: Բեռնի Սանդերսը, իր հերթին խնդրել է իր համար երկարաձգել  իր փոքրիկ տեղեկանքի ներկայացման ամսաթիվը», - Թրամփի խոսքերն է մեջբերում նրա շտաբը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Սակայն գործարարը դարձյալ չի ներկայացրել իր հարկային հայտարարագրերը: Դրա համար ավելի վաղ նրան քննադատության էր ենթարկել ԱՄՆ-ի նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը, որը Դեմոկրատական կուսակցությունից ամենահավանական նախագահության թեկնածուն է համարվում:

The presidential candidate from Republicans Donald Trump submitted to the Federal Election Commission (FEC) his Personal Financial Disclosure. According to the document , his fortune is estimated at more than $ 10 billion.
" I filed my PFD, which I am proud to say is the largest in the history of the FEC. Despite the fact that I am allowed extensions, I have again filed my report, which is 104 pages, on time… Bernie Sanders has requested, on the other hand, an extension for his small report," reports TASS referring to Trump’s quote posted by his office.
However, the businessman did not file his tax declarations again . The former US Secretary of State Hillary Clinton, who is the most likely candidate for the presidency from Democrats, criticized him for that earlier.