Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահության թեկնածու Դոնալդ Թրամփը Դաշնային ընտրական հանձնաժողովին  (FEC) տեղեկանք է ներկայացրել իր եկամտի մասին: Փաստաթղթի համաձայն, նրա կարողությունը գնահատվում է ավելի քան  10 մլրդ դոլար:
«Ես FEC-ին տեղեկանք եմ ուղարկել իմ եկամտի մասին, որը, ուզում եմ ոչ առանց հպարտության նշել, հանձնաժողովի պատմության ընթացքում ամենածավալայինն է եղել: Չնայած ժամկետը երկարաձգելու իմ իրավունքին, ես դարձյալ ժամանակին եմ ներկայացրել  104 էջից կազմված զեկույցը: Բեռնի Սանդերսը, իր հերթին խնդրել է իր համար երկարաձգել  իր փոքրիկ տեղեկանքի ներկայացման ամսաթիվը», - Թրամփի խոսքերն է մեջբերում նրա շտաբը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Սակայն գործարարը դարձյալ չի ներկայացրել իր հարկային հայտարարագրերը: Դրա համար ավելի վաղ նրան քննադատության էր ենթարկել ԱՄՆ-ի նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը, որը Դեմոկրատական կուսակցությունից ամենահավանական նախագահության թեկնածուն է համարվում:

Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп предоставил Федеральной избирательной комиссии (FEC) справку о своих доходах. Согласно документу, его состояние оценивается более чем в $10 млрд.
“Я направил в FEC справку о своих доходах, которая, хочу не без гордости заметить, стала самой объемной за всю историю Комиссии. Несмотря на мое право на продление срока, я вновь предоставил доклад из 104 страниц вовремя. Берни Сандерс, в свою очередь, попросил сдвинуть для него дату представления его маленькой справки», - цитирует штаб слова Трампа, передает ТАСС.
Однако бизнесмен вновь не предоставил свои налоговые декларации. За это ранее его подвергла критике экс-госсекретарь США Хиллари Клинтон, которая является наиболее вероятным кандидатом в президенты от Демократической партии.