Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 18-ին ընդունել է Die Linke կուսակցության պատվիրակությանը՝ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր Ուլա Յելպկեի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի եւ Գերմանիայի քաղաքական ուժերի միջեւ կապերի հաստատմանն ու խորացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման համագործակցությունն Արցախի համար՝ արժեւորելով այն Գերմանիայի հետ բարեկամական կապերի ամրապնդման տեսանկյունից:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին:

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) President Bako Sahakyan on Wednesday met with a delegation from the Die Linke Party of Germany, and led by Bundestag (parliament) deputy Ulla Jelpke.
The avenues for establishing and deepening ties between the political forces of Artsakh and Germany were discussed during the talk, reported the Central Information Department of the Office of the NKR President.
President Sahakyan highlighted this cooperation for Artsakh, and noted its importance from the viewpoint of strengthening friendship relations with Germany.
The Azerbaijani-Karabakh conflict settlement and regional processes also were conferred on at this meeting.