Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 18-ին ընդունել է Die Linke կուսակցության պատվիրակությանը՝ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր Ուլա Յելպկեի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի եւ Գերմանիայի քաղաքական ուժերի միջեւ կապերի հաստատմանն ու խորացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման համագործակցությունն Արցախի համար՝ արժեւորելով այն Գերմանիայի հետ բարեկամական կապերի ամրապնդման տեսանկյունից:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял делегацию немецкой партии Die Linke во главе с депутатом  Бундестага Улла Йелпке.
Как сообщает пресс-служба главы карабахского государства, на встрече были обсуждены вопросы налаживания и углубления связей между политическими силами Арцаха и Германии.
Президент Саакян подчеркнул важность подобного сотрудничества для Арцаха в плане укрепления дружественных связей с Германией.
Стороны затронули также вопросы, касающиеся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональных процессов.