ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 18-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված Արցախում զբոսաշրջության զարգացմանն առնչվող հարցերին:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ համապատասխան զեկույցով հանդես է եկել ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Սերգեյ Շահվերդյանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ զբոսաշրջությունը մեր հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման առանցքային ոլորտներից է, որը նաեւ հանդիսանում է Արցախն արտաքին աշխարհին ճանաչելի դարձնելու եւ Հայրենիք-Սփյուռք կապերն ամրապնդող կարեւոր միջոցներից մեկը:

STEPANAKERT. – The President of Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh), Bako Sahakyan, on Saturday convened a working consultation on the avenues for development of tourism in Artsakh.
Central Information Department of the Office of the NKR President informed Armenian News-NEWS.am that Deputy Minister of Economy Sergey Shahverdyan delivered a respective report.
The President, in turn, stressed that tourism is among the key sectors of the country’s socioeconomic development, and a significant means of making Artsakh recognizable to the outside world and cementing the Homeland-Diaspora ties.