Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքում հոկտեմբերի 11–ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել։ Երեկ երեկոյան Մյասնիկյան փողոցում կրակոցներ են հնչել։ NEWS.am–ին հաջողվեց պարզել, որ կրակոցները եղել են վիճաբանության ժամանակ։
Նախնական տեղեկություններով մի խումբ բնակիչներ վիճել են միմյանց հետ, որը երբ փորձել են հանդարտեղցել իրավապահները իրավիճակն ավելի է լարվել եւ հնչել են կրակոցներ։ Վիճաբանողներից մեկը չի ենթարկվել ոստիկանների հրահանգներին, հայհոյանքներ հնչեցրել, ապա իր մոտ եղած բենզասղոցով հարձակվել ներկաների վրա։
Իրավիճակն հանդարտեցնելու նպատակով ոստիկանները նախազգուշական կրակոցներ են արձակել, որից հետո նրա ձեռքից հաջողվել է վերցնել բենզասղոցը եւ նրան ձերբակալել։ Մանրամասները պարզվում են։

An extraordinary incident took place in Dilijan town of Armenia on Tuesday.
As per the information of Armenian News – NEWS.am, shots were fired in the town’s Myasnikyan street during a quarrel Tuesday evening.
According to the preliminary information, a group of men began quarreling, following which shots were fired and the police arrived at the scene. However, one of the men refused to obey the orders of the policemen and started threatening those present with a power saw.
To calm down the situation, the police had to fire into the air. Following this, they managed to take away the power saw from the citizen and detain him. The circumstances of the incident are being ascertained.