Հյուսիսային Օսեթիայում վթարի ենթարկված Մոսկվա- Երեւան երթուղու ավտոբուսի ուղեւորներից մեկը՝ 20 –ամյա Հրայր Բեկջանյանը բախումից հետո ցնցում էր ապրել։
NEWS.am –ի թղթակցի հետ զրույցում օդանավից հենց նոր իջած երիտասարդը, ում գլուխը վիրակապված էր, պատմեց, որ զգացել է հարված, իսկ հետո ձեռքով կպել է գլխին ու հասկացել, որ արյուն է հոսում։
«Մենք ջարդեցինք պատուհանը, դուրս եկանք ավտոբուսից ու սկսեցինք մյուս ուղեւորներին էլ օգնել, որ դուրս գան»,- պատմեց նա։
Հրայր Բեկջանյանը բանակից զորացրվելուց հետո հանգստանում էր Ռուսաստանում։ Նա ապրիլյան պատերազմի մասնակիցն է եղել, ծառայել է Լեռնային Ղարաբաղում, Թալիշում։
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էր NEWS.am –ը, հոկտեմբերի 14-ին ժամը 04։30-ի սահմանում, Մոսկվա – Երեւան երթուղու ավտոբուսը Վլադիկավկազի շրջանում բախվել է «Սկանիա» բեռնատարին։
Վթարի հետեւանքով տուժել է 27, զոհվել 5 մարդ։
Հյուսիսային Օսեթիայում տեղի ունեցած վթարից տուժած՝ Հայաստանի քաղաքացիները ռուսական օդանավով Վլադիկավկազից Երեւան են տեղափոխվել։ Օդանավն արդեն վայրէջք է կատարել Երեւանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Նույն օդանավով Երեւան են տեղափոխվել նաեւ Հայաստանի երկու զոհված քաղաքացիների մարմինները։ Վթարի հետեւանքով զոհված մյուս ուղեւորները Ռուսաստանի քաղաքացի են։

YEREVAN. - One of the wounded passengers of the North Ossetia bus crash, 20-year-old Hrayr Bejanyan, was shocked after the collision.
The young man with bandaged head, who had just come down the ramp, told Armenian News – NEWS.am that he felt a blow, after which he touched his head and realized he was bleeding.
“We broke the window, got out of the bus and began helping other passengers,” he said.
Hrayr Bejanyan was on vacation in Russia after army demobilization. He is a participant of the April War and served in Talish village of Nagorno-Karabakh
As reported earlier, a passenger bus, which was heading from Moscow to Yerevan, collided with a truck, on Friday at around 4:30am, on the Vladikavkaz-Beslan bypass. As a result, five people, including the bus driver were killed, and another 27 sustained injuries.
26 passengers, who suffered injuries as a result of the bus crash, were transported to Armenia by the plane of the Russian Emergency Situations Ministry. The body of the dead Armenian citizen Yura Poghosyan also arrived by the same plane.