2016–ի դեկտեմբերի 1-ից բիզնեսը կկարողանա օգտվել 87 ձեւ-ից, ինչի արդյունքում այլեւս անհրաժեշտ չի լինի, որպեսզի Սյունիքից կամ այլ մարզերից բիզնես ներկայացուցիչները տարբեր հարցերի համար հասնեն Երեւան: Ընթացքի մեջ է նաեւ ՊԵԿ համակարգում «մեկ պատուհան»-ի ներդրումը՝ համագործակցելով Սննդի անվտանգության պետական տեսչության հետ: Այս մասին նոյեմբերի 29ին վարչապետին զեկուցել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանը։
Ինչպես NEWS.am–ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից, Վարդան Հարությունյանը զեկուցել է, որ ՀՀ վարչապետի հանձնարարականների շրջանակում բոլոր աշխատանքներն ընթացքի մեջ են, կարճ ժամանակահատվածում հասարակությանը տեսանելի կլինեն կատարված քայլերը թե մաքսային, թե հարկային ոլորտներում:
Նրա խոսքով՝ իրականացման փուլում է գտնվում նաեւ «մեկ պատուհանի» կիրառումը ՊԵԿ համակարգում Սննդամթերքի անվտանգության պետական տեսչության հետ համագործակցությամբ։

С 1 декабря текущего года бизнес в Армении сможет воспользоваться формой 87, в результате чего не будет необходимости в том, чтобы из Сюникской или других областей представители бизнеса приезжали по разным вопросам в Ереван. Об этом 29 ноября в ходе совещания у премьер-министра Армении Карена Карапетяна заявил председатель Комитета государственных доходов Армении Вардан Арутюнян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе исполнительного органа, согласно главе Комитета госдоходов, в рамках поручений премьера Армении все работы находятся в процессе выполнения, и за короткое время обществу увидит реализованные шаги, как в таможенной, так и налоговой сферах.
По словам Вардана Арутюняна, в процессе выполнения находится также внедрение «одного окна» в системе Комитета госдоходов в сотрудничестве с Государственной инспекцией по безопасности продуктов питания.