2016–ի դեկտեմբերի 1-ից բիզնեսը կկարողանա օգտվել 87 ձեւ-ից, ինչի արդյունքում այլեւս անհրաժեշտ չի լինի, որպեսզի Սյունիքից կամ այլ մարզերից բիզնես ներկայացուցիչները տարբեր հարցերի համար հասնեն Երեւան: Ընթացքի մեջ է նաեւ ՊԵԿ համակարգում «մեկ պատուհան»-ի ներդրումը՝ համագործակցելով Սննդի անվտանգության պետական տեսչության հետ: Այս մասին նոյեմբերի 29ին վարչապետին զեկուցել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանը։
Ինչպես NEWS.am–ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից, Վարդան Հարությունյանը զեկուցել է, որ ՀՀ վարչապետի հանձնարարականների շրջանակում բոլոր աշխատանքներն ընթացքի մեջ են, կարճ ժամանակահատվածում հասարակությանը տեսանելի կլինեն կատարված քայլերը թե մաքսային, թե հարկային ոլորտներում:
Նրա խոսքով՝ իրականացման փուլում է գտնվում նաեւ «մեկ պատուհանի» կիրառումը ՊԵԿ համակարգում Սննդամթերքի անվտանգության պետական տեսչության հետ համագործակցությամբ։

YEREVAN. - Starting from December 1 of the current year, business in Armenia will be able to make use of Form 87, as  a result of which there will be no need for business representatives to come to Yerevan from Syunik or other regions for different issues.
Chairman of the State Revenue Committee (SRC) of Armenia Vardan Harutyunyan stated the aforementioned during the consultation with Premier Karen Karapetyan on Tuesday.
According to Harutyunyan, all the work carried out in the framework of the Premier’s instructions is underway, and the public will very soon see the implemented steps both in the customs and tax spheres, the Government press-service informed Armenian News – NEWS.am.
The introduction of the single window principle in the SRC system with the view of cooperating with the State Service for Food Safetyis is also underway, the Chairman added.