Գերմանական Bild պարբերականը հրապարակել է Բեռլինի ահաբեկչության մեջ կասկածվողի լուսանկարը։
Խոսքը, ենթադրաբար, Թունիսի քաղաքացի Անիս Ա.–ի մասին է, որը կարող է մի քանի անձնագիր ունենալ։ Հավանաբար նա 21-23 տարեկան է։
Տղամարդը հայտնի է ոստիկանությանը, նրան նախկինում մեղադրում էին մարմնական վնասվածքներ հասցնելու մեջ, սակայն չէին կարողացել ձերբակալել։ Պաշտոնապես այս տեղեկությունները դեռեւս չեն հաստատել։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 20-ի երեկոյան բեռնատարը մխրճվել էր Բեռլինի սուրբծննդյան տոնավաճառներից մեկը, որի հետեւանքով զոհվել է 12, վիրավորվել 48 մարդ։ Reuters-ի տեղեկություններով՝ ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է ԻՊ–ը

Газета Bild в среду опубликовала фото подозреваемого в теракте на рождественском базаре в Берлине, передает РИА Новости.
Сообщается, что речь, предположительно, идет о гражданине Туниса Анисе А., у него может быть несколько паспортов, вероятно, ему 21-23 года.
Мужчина известен полиции, ранее его обвиняли в нанесении телесных повреждениях, но задержать не смогли, сообщает издание. Официально полиция эту информацию пока не подтверждает.
Вечером в понедельник грузовик протаранил людей, собравшихся на рождественском базаре в центре Берлина, 12 человек погибли, 48 были госпитализированы. Власти Германии заявили, что это был теракт. По данным агентства Рейтер, ответственность за атаку взяла на себя террористическая группировка «Исламское государство».