Լոնդոնի մետրոյի աշխատակիցները մտադիր են հունվարի 8-ին 24 ժամյա գործադուլ հայտարարել՝ որպես բողոքի նշան աշխատանքային պայմանների վատացման ու անձնակազմի կրճատման դեմ, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին՝ վկայակոչելով արհմիությունը։
«Մետրոյի աշխատակիցներն ամեն օր բախվում են կրճատումների ծրագրի կործանարար հետեւանքներին։ Մեր ակցիան ուղղված է այդ ծրագիրը դադարեցնելուն ու ուղեւորների անվտանգության առաջնայնությունը օրակարգ վերադարձնելուն»,- ասվում է պրոֆիլային արհմիության հայտարարության մեջ։
Ծրագրվում է, որ մեկօրյա գործադուլը սկսվելու է հունվարի 8-ին՝ կիրակի, տեղի ժամանակով ժամը 18։00-ին, հետեւաբար դրանից կտուժեն բոլոր նրանք, ովքեր աշխատանքային օրերին մետրոյից են օգտվում աշխատանքի գնալու համար, քանի որ գործադուլը տեւելու է մինչեւ երկուշաբթի ժամը 18։00։

Работники лондонского метро намерены провести 24-часовую забастовку 8 января в знак протеста против ухудшающихся условий оплаты труда и сокращения персонала, сообщает РИА Новости со ссылкой на профсоюз.
«Сотрудники метро ежедневно сталкиваются с пагубным следствием программы сокращений. Наша акция направлена на то, чтобы остановить эту программу и вернуть на повестку дня приоритет безопасности пассажиров», — говорится в заявлении профильного профсоюза.
Планируется, что суточная забастовка начнется в 18.00 местного времени воскресенья, 8 января, следовательно, с ее последствиями столкнутся все, кто пользуется метро по будним дням для поездок на работу, так как работники подземки будут бастовать до вечера понедельника.