ԱՄՆ Կոնգրեսում համաձայնություն են ձեռք բերել մինչեւ սեպտեմբերի 30-ի՝ ընթացիկ ֆինանսական տարվա ավարտի դաշնային բյուջեի շուրջ: Այս մասին գրում է The Washington Post-ը՝ վկայակոչելով կոնգրեսականների մի քանի օգնականների:
Համաձայնությունը ձեռք է բերվել հանրապետականների եւ դեմոկրատների միջեւ մեկշաբաթյա լարված բանակցություններից հետո: Այն նախատեսում է 12.5 մլրդ դոլարի «նոր ռազմական ծախսեր» եւ 1.5 մլրդ դոլար՝ «սահմանների անվտանգության համար»:
Ըստ Gazeta-ի՝ համաձայնությունը նաեւ «դեմոկրատների մի քանի ռազմավարական հաղթանակ» է ներառում. Պուերտո Ռիկոյի համար միջոցներ, ինչպես նաեւ գիտության ֆինանսավորման ավելացում:

В конгрессе США достигнута договоренность по федеральному бюджету до 30 сентября – конца текущего финансового года. Об этом сообщает The Washington Post со ссылкой на нескольких помощников американских конгрессменов.
Договоренность была достигнута после недель напряженных переговоров между демократами и республиканцами. Она предусматривает $12,5 млрд «новых военных расходов» и на $1,5 млрд на «безопасность границ».
Сообщается, что соглашение также включает несколько «стратегических побед демократов»: средства для Пуэрто-Рико, а также для борьбы с опийной наркоманией и увеличения финансирования науки, передает Gazeta.