ԱՄՆ Արեւմտյան Վիրջինիա նահանգի վարչական կենտրոն Չարլսթոն քաղաքի օդանավակայանում բեռնատար օդանավը վայրէջք կատարելիս ջախջախվել է, ինչի հետեւանքով երկու մարդ է զոհվել, հայտնում է Metro News–ը։
Վթարը տեղի է ունեցել, երբ օդանավը պատրաստվում էր վայրէջքի։ Օդանավակայանում նշել են, որ մեքենան թեւով հարվածել է թռիչքուղուն ու դուրս եկել դրա սահմաններից՝ մտնելով անտառային գոտի։ Օդանավում գտնվող հրամանատարը ու երկրորդ օդաչուն զոհվել են։
Օդանավը շահագործում էր ամերիկյան United Parcel Service (UPS) ընկերությունը, որը զբաղվում է բեռների էքսպրես առաքումով։

Два человека погибли в результате крушения грузового самолета авиакомпании Air Cargo в аэропорту города Чарльстона - административного центра американского штата Западная Вирджиния, сообщает ТАСС со ссылкой на местный информационный интернет-портал Metro News.
По его информации, катастрофа произошла при заходе на посадку лайнера. В аэропорту отметили, что машина ударилась крылом о взлетно-посадочную полосу и выехала за ее пределы - в лесополосу. На борту находились командир воздушного судна и второй пилот - они погибли.
Самолет был законтрактован американской логистической компанией United Parcel Service (UPS), занимающейся экспресс-доставкой грузов.