Բարսելոնում ահաբեկչությունից հետո Հայաստանից զբոսաշրջիկների հոսքը չի նվազել, ավիատոմսերի գները եւս չեն նվազել։ Այս մասին օգոստոսի 22-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց զբոսաշրջության հարցերով փորձագետ Մարինե Ավետիսյանը։
Եգիպտոսում ահաբեչության հետ կապված եւս, նրա խոսքով, Հայաստանից զբոսաշրջային հոսք չի նվազել, այլ հակառակը, ավելացել է։
«Մեր օրերում պակասում է տեղեկատվությունը։ Ահաբեկչության դեպքում մեր զբոսաշրջիկները կապվում են մեզ հետ, իսկ մենք նրանց ուղղորդում ենք հյուպատոսարանների կամ դեսպանատների թեժ գծեր, որոնք գործում են տվյալ երկրում։ Բայց նրանք միշտ չէ, որ լավ են աշխատում, չկան հասանելի հեռախոսահամարներ, որպեսզի զբոսաշրջիկները կարողանան անմիջապես կապվել հյուպատոսարանի կամ դեսպանատան հետ»,-նկատեց Մարինե Ավետիսյանը։

YEREVAN. – The flow of Armenian tourists to Barcelona has not decreased, the prices for tickets remain the same, expert on tourism Marine Avetisyan told reporters on Tuesday.
This is also about Egypt, moreover the number of Armenian tourists to Egypt following a terrorist attack has increased.
“There is lack of information. In case of a terror attack, our tourists are contacting us and we inform them about a hot line of a consulate or an embassy. However, the hot lines are not always working well,” she added.