ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է NASA-ի տնօրենի պաշտոնում առաջարկել հանրապետական կոնգրեսական Ջեյմս Բրայդենսթինին: Այս մասին հաղորդում է Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունը:
Բրայդենսթինը, որը հունիսին 42 տարեկան դարձավ, 2013 թվականից ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատում ներկայացնում է Օքլահոմա նահանգը: Նա զինված ուժերի եւ գիտության, տիեզերքի եւ տեխնոլոգիաների հանձնաժողովների անդամ է:
Բրայդենսթինը կարիերան սկսել է որպես ռազմածովային ավիացիայի օդաչու, մասնակցել է Իրաքի եւ Աֆղանստանի գործողություններին: Ծառայությունն ավարտելուց հետո նա ղեկավարել է Օքլահոմայի թանգարանը, ծառայել նահանգի ազգային գվարդիայի ավիացիայում, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:

US President Trump plans to nominate James Bridenstine to be the next administrator of the National Aeronautics and Space Administration (NASA), the White House announced Friday.
Ever since 2013, Bridenstine—who turned 42 in June—represents the State of Oklahoma at the US House of Representatives.
Bridenstine serves on the House Armed Services Committee as well as the Science, Space and Technology Committee.
He was also an aviator in the U.S. Navy Reserve, having flown combat missions in Iraq and Afghanistan.
After leaving active duty, James Bridenstine worked as Executive Director of the Tulsa Air and Space Museum & Planetarium in Oklahoma, and he also served in the Oklahoma Air National Guard, reported RIA Novosti news agency of Russia.