Հայաստանի ԱԻՆ-ում, այսօր՝ սեպտեմբերի 12-ին, ժամը 07:42-ին ահազանգ է ստացվել, որ Գավառ-Սեւան ավտոճանապարհին՝ Հայրիվանք գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ավտովթար. «ՎԱԶ 21014» մակնիշի ավտոմեքենան ընկել է Սեւանա լիճը:
Պարզվել է, որ 26-ամյա Արմեն Պ.-ն Սեւան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհի 22-րդ կմ հատվածում՝ Հայրիվանք գյուղի վարչական տարածքում, դեպի Գավառ ընթանալիս իր վարած «ՎԱԶ 211440» մակնիշի 14 DՍ 014 համարանիշի ավտոմեքենայով դուրս է եկել հանդիպակաց երթեւեկելի գոտի, բախվել երկաթբետոնե արգելապատնեշներին եւ մոտ 10 մետր առաջ ընթանալով՝ բախվել ապառաժ քարերին եւ հայտնվել Սեւանա լճում։
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վթարի հետեւանքով վարորդ վարորդը եւ նրա ուղեւոր 15-ամյա Մարիամ Գ.-ն քաղաքացիների օգնությամբ դուրս են բերվել ավտոմեքենայից եւ տեղափոխվել Գավառի բժշկական կենտրոն։

На автодороге Гавар-Севан произошла авария, в результате которой автомобиль оказался в озере.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МЧС Армении, утром 12 сентября к ним поступил звонок о том, что на автодороге Гавар-Севан, недалеко от села Айриванк, произошла авария. Автомобиль марки «ВАЗ-21014» упал в озеро Севан.
Выяснилось, что на 22-ом км. автодороги Севан-Мартуни-Гетап машина марки «ВАЗ-21014», за рулем которой находился 26-летний Армен П, выехала на встречную полосу, столкнулась с железобетонным барьером и, проехав примерно 10 метров, очутилась в озере Севан.
Как передает Shamshyan.com, водитель Армен П. и его 15-летняя пассажирка Мариам Г. доставлены в медцентр Гавара.