Իլհամ Ալիեւի ընտանիքը պատկերավոր ցույց տվեց «հարգանքի» մակարդակը նրա «մեծ ձեռքբերումների» հանդեպ։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցի ժամանակ հայտնել է Արցախի նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը, մեկնաբանելով Ալիեւի դստեր՝ Լեյլայի սակնդալային վարքագիծը ՄԱԿ ԳԱ-ում հոր ելույթի ժամանակ։
Մեկնաբանելով սեփական ու համաշխարհային հասարակայնությանն ադրբեջանական քարոզչամեքենայի նոր հորինվածքների՝ «Իլհամ Ալիեւը մեզ վերադարձրել է Ջոջուղ Մարջանլի» գրքի ու «Մեծ վերադարձի սկիզբը՝ Ջոջուղ Մարջանլի» ֆիլմի միջոցով ապատեղեկացնելու հերթական փորձերը՝ Դավիթ Բաբայնը հեգնանքով նկատեց, որ Ալիեւի «սխրանքները»համադրելի են գուցե Կարթագենի գրավման կամ Բեռլինի պարտության հետ։
«Իրականում դա ապատեղեկատվություն է։ Նշված գյուղը երբեք չի եղել ղարաբաղյան ուժերի հսկողության տակ։ Այնտեղ գյուղ առհասարակ չի եղել, միայն ավերակներ են եղել պատերազմից հետո։ Ու 1994-ից հետո այնտեղ ոչ ոք չի ապրել»,- նշել է Բաբայնը։
«Իհարկե, Ալիեւի «սխրանքների» մասին տեղեկություններն անհրաժեշտ է ընդգրկել դասագրքերում, սերունդների համար։ Իսկ ամենահետաքրքիրն այն է, թե դրանց հանդեպ ինչ աստիճանի հարգանք է դրսեւորում նրա սեփական դուստրը»,- հավելեց Դավիթ Բաբայանը։

The family of Azerbaijani President Ilham Aliyev has illustrated in a picturesque way the level of “respect” toward his “great achievements.”
Davit Babayan, Head of the Central Information Department of the Office of the President of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) and Deputy Head of the NKR President’s Office, told the aforesaid to Armenian News-NEWS.am, as he commented on the scandalous conduct by Aliyev’s daughter Leyla, during her father’s speech at the session of the UN General Assembly.
And reflecting on the Azerbaijani propaganda machine’s most recent attempts to disinform its own and the world community, Babayan sarcastically said Aliyev’s territorial “achievements” are comparable perhaps to the capture of Carthage, or the fall of Berlin.
“And what’s most interesting is what degree of respect her own daughter manifests toward them,” added Davit Babayan.