ԱՄն նախագահ Դոնալդ Թրամփի առաջին կինը՝ Իվանան, կարծում է, որ իր շնորհիվ է, որ Թրամփը կարողացել է դառնալ այն, ինչ դարձել է այսօր, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
«Միանգամայն ճիշտ է»,-մեկնաբանել է Իվանա Թրամփը CBS հեռուստաընկերության Sunday Morning հաղորդման հաղորդավարի խոսքն այն մասին, որ «առանց ձեզ, նա չէր դառնա այն, ինչ դարձել է այսօր»։
Նա հավելել է, որ բավականին հաճախ է շփվում Դոնալդ Թրամփի հետ։ «Այո, դա այդպես է։ Մենք շփվում ենք»,-պատասխանել է Իվանան հարցին, թե արդյո՞ք Դոնալդ Թրամփը նրա կյանքի մի մասն է։ Նա հավելել է, որ իրենք շփվում են «շաբաթական մեկ անգամ»։ Նա (Թրամփը) դեռ դիմում է խորհրդի համար,-հայտնել է նա։ Նրա խոսքով՝ Թրամփն իր կարծիքն է հարցնում Twitter-ում որեւէ բան գրելու կապակցությամբ։
«Նա նախագահ է, որ գրում է Twitter-ում։ Դա խոսքը տեղ հասցնելու նոր միջոց է։ Եվ նա ճիշտ է»։
Պատասխանելով հաղորդավարի հարցին՝ նա ասել է, որ չի կարոտում կյանքը Թրամփի հետ։ «Իրականում ոչինչ չի փոխվել։ Ես այստեղ գեղեցիկ տուն ունեմ։ Ես հիանալի տուն ունեմ Մայամիում։ Ես ունեմ 300-ամյա ձկնորսական տնակներ Սան Տրոպեի նավահանգստում։ Էլ ի՞նչ է ինձ պետք»-ասել է ԱՄՆ նախագահի նախկին կինը։

Первая жена президента США Дональда Трампа Ивана считает, что он смог стать тем, кем является сейчас, благодаря ей, передает РИА Новости
«Совершенно точно», — прокомментировала Ивана Трамп слова ведущего программы Sunday Morning на телеканале CBS о том, что «он не стал бы без вас тем, кто он сейчас».
Она добавила, что довольно часто общается с Дональдом Трампом. «Да, это так. Мы общаемся», — ответила Ивана на вопрос о том, является ли Дональд Трамп по-прежнему частью ее жизни. Она добавила, что они общаются «раз в неделю». «Он все еще обращается за советом», — заявила она. По ее словам, Трамп спрашивает ее совета по поводу того, стоит ли написать что-то в Twitter.
«Это президент, который пишет в Twitter. Это новый способ донести сообщение. И он прав», — заявила она.
Отвечая на вопрос ведущего, она заявила, что не скучает по жизни с Трампом. «Ничего на самом деле не изменилось. У меня красивый дом здесь. У меня потрясающая квартира в Майами. У меня есть 300-летние рыбацкие домики в гавани Сен-Тропе. Что еще мне надо?» — сказала бывшая жена президента США.