«Յաբլոկո» կուսակցության հիմնադիր Գրիգորի Յավլինսկին, ով պատրաստվում է առաջադրվել 2018-ի նախագահական ընտրություններին, պատմել է մրցարշավին մասնակցելու իր նպատակների մասին, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«Այո, իմ առաջնահերթությունը քաղաքականության փոփոխությունն է: Ես այսօր՝ 2017-ի նոյեմբերին, Ձեզ համար իրական նպատակներ եմ ձեւավորում: Այսօր՝ 2017-ի նոյեմբերին՝ 4 ամիս առաջ, իրական նպատակը պետք է լինի քաղաքականության փոփոխությունը, հասնելն այն բանին, որ դրան կողմ քվեարկեն միլիոնավոր մարդիկ», - ասել է նա:
Յավլինսկին հավելել է, որ ընտրություններում հաղթելու հարցը պետք է առանձին դիտարկել եւ, որ փոփոխությունները կարող են տեղի ունենալ «նույնիսկ եթե իշխանության կառուցվածքն ընդհանուր առմամբ պահպանվի»:

Основатель партии «Яблоко» Григорий Явлинский, который собирается баллотироваться в президенты на выборах в 2018 году, рассказал о своих целях в гонке, передает РИА Новости
«Для меня приоритет – смена политики. Я сегодня, в ноябре 2017 года, формулирую для вас реальные цели. Сегодня, в ноябре 2017 года, за четыре месяца, реальной целью нужно ставить изменение политики — добиться, чтобы за это проголосовали миллионы людей», — сказал он.
Явлинский добавил, что вопрос победы на выборах нужно рассматривать отдельно и что изменения могут произойти, «даже если структура власти в целом сохранится».