Քուվեյթի թագավորական ընտանիքի երկու անդամները մեղավոր են ճանաչվել երկրի ազգային ժողովի նախագահին վիրավորելու համար, փոխանցում է AP-ն: Քուվեյթի կառավարող Էմիրի եղբորորդին, Քուվեյթի Ազգային անվտանգության վարչության նախկին ղեկավար Շեյխ Աթբի ալ Սաբահը, «Վաթան» թերթի հրատարակիչ շեյխ Խալիֆ ալ Սաբահը վեց դատապարտյալների թվում են, որոնք դատապարտվել են 5 տարվա ազատազրկման եւ գրեթե 17 հազար դոլար տուգանքի:
Գործը վերաբերում է խմբին, որը WhatsApp բջջային հավելվածի օգնությամբ քուվեյթական դատավորների կողմից կաշառք ստանալու համար կեղծ տեսանյութեր է տարածել:

Два члена королевской семьи Кувейта были признаны виновными в оскорблении спикера Национального собрания страны, передает AP.
Шейх Атби аль-Сабах, племянник правящего эмира Кувейта и бывший глава Управления национальной безопасности Кувейта,  издатель закрытой газеты «Ваттан», шейх Халифа Аль-Сабах в числе шести подсудимых, которые были приговорены к 5 годам тюрьмы и почти $17 000 штрафа.
Дело касается группы, которая посредством приложения для обмена сообщениями для мобильных телефонов WhatsApp, распространяла сфабрикованные видео кувейтских судей, получающих взятки.