Հուլիսի 6-ին Արցախի Հանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել 2017-2018 ուստարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի ՀՀ եզրափակիչ փուլում մրցանակային տեղեր գրաված Արցախի աշակերտների պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությունը: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
«Մենք հպարտության զգացում ենք ապրում՝ ամեն անգամ տեսնելով այսպիսի համեստ, պարկեշտ եւ խելացի երիտասարդների, ովքեր վաղը կերտելու են մեր երկրի ապագան, լինելու են նրա պաշտպանները, զարգացնելու եւ զորացնելու են մեր անկախ պետականությունը»,- նշել է իր խոսքում նախագահ Սահակյանը:
Բակո Սահակյանը կարեւորել է մեր դպրոցականների հաջողություններն ու ձեռքբերումները՝ անհրաժեշտ համարելով շարունակել մշտապես կատարելագործել, խորացնել ու ընդլայնել գիտելիքները, ձգտել հասնել նորանոր բարձունքների, երբեւիցե չընկճվել բարդությունների եւ դժվարությունների առջեւ:
«Մեր ժողովրդի մտավոր ներուժը ամենամեծ հարստությունն է, որը ժամանակին բացահայտելու, կատարելագործելու եւ ճիշտ օգտագործելու դեպքում կբացի անսպառ հնարավորություններ մեր հայրենիքի հետագա զարգացման համար»,- ընդգծել է Բակո Սահակյանը:
Արցախի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել օլիմպիադաների մրցանակակիր դպրոցականների պարգեւատրման արարողությունը

В резиденции президента Арцаха состоялась торжественная церемония награждения учащихся школ республики, занявших призовые места на заключительном этапе прошедшей в Армении предметной олимпиады среди школьников за 2017-2018 учебный год. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе президента Арцаха.
«Мы каждый раз испытываем гордость, глядя на такую скромную, порядочную и умную молодежь, которая завтра будет создавать будущее нашей страны, станет ее защитником, будет развивать и усиливать нашу независимую государственность», –  подчеркнул в своем слове президент Арцаха Бако Саакян.
Он отметил важность успехов и достижений арцахских школьников, подчеркнув необходимость последовательного совершенствования, углубления и расширения знаний, стремления к новым высотам, умения никогда не отступать перед трудностями.
«Интеллектуальный потенциал нашего народа – самое большое богатство, которое в случае своевременного выявления, усовершенствования и правильного использования откроет неиссякаемые возможности для дальнейшего развития нашей родины», – подчеркнул Бако Саакян.