Դերասան եւ Քալիֆորնիայի նախկին նահանգապետ Առնոլդ Շվարցենեգերը կարծում է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Հելսինկիում Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում «փոքրիկ թթված մակարոնի» տեսք ուներ:
«Նախագահ Թրամփ, ես հենց նոր դիտեցի նախագահ Պուտինի հետ ձեր մամուլի ասուլիսը, եւ դա ամոթալի էր: Դուք այնտեղ կանգնած էիք ինչպես եփած մակարոն, ինչպես փոքրիկ ֆանատ: Ինքս ինձ հարցնում էի՝ ե՞րբ նրանից ինքնագիր կամ սելֆի կխնդրեք»,- ասել է Շվարցենեգերը Twitter-ի իր էջում հրապարակված տեսաուղերձում:
Դերասանի կարծիքով՝ մամուլի ասուլիսում Թրամփը դավաճանել է ամերիկյան հետախուզությանը, արդարադատության համակարգին եւ ընդհանրապես երկրին: «Դուք ԱՄՆ նախագահն եք, դուք չպետք է դա անեք: Ի՞նչ է ձեզ պատահել»,- դժգոհել է Շվարցենեգերը, որն, ինչպես Թրամփը, հանրապետական է:
Իր ուղերձի վերջում ծագումով Ավստրիայից դերասանը ծանր հոգոց է արձակել:
Պուտինի եւ Թրամփի առաջին ամբողջական ձեւաչափով հանդիպումն անցկացվել էր երկուշաբթի Հելսինկիում: Նախագահները նախ ավելի քան 2 ժամ զրուցել են դեմ առ դեմ, որից հետո ճաշել են ընդլայնված կազմով, այնուհետեւ պատասխանել են լրագրողների հարցերին: Հանդիպման արդյունքներով նրանք հայտարարել են 2 երկրների հարաբերությունների բարելավմամբ շահագրգռության մասին:

Актер и экс-губернатор Калифорнии Арнольд Шварценеггер считает, что президент США Дональд Трамп выглядел как «маленькая раскисшая макаронина» на совместной пресс-конференции с российским лидером Владимиром Путиным в Хельсинки.
«Президент Трамп, я только что посмотрел вашу пресс-конференцию с президентом Путиным, и это выглядело постыдно. Вы стояли там как маленькая вареная макаронина, как маленький фанат. Я спрашивал себя, когда вы попросите у него автограф или селфи», — сказал Шварценеггер в видео-обращении на своей странице в Twitter.
По мнению актера, что на пресс-конференции Трамп предал американскую разведку, систему правосудия и страну в целом. «Вы — президент США, вам не следует этого делать. Что с вами такое?» – посетовал Шварценеггер, который, как и Трамп, является республиканцем.
В конце своего обращения уроженец Австрии тяжело вздохнул, передает РИА Новости
Первая полноформатная встреча Путина и Трампа прошла в понедельник в Хельсинки. Президенты сначала более двух часов беседовали тет-а-тет, после чего пообедали в расширенном составе и затем ответили на вопросы журналистов. По итогам встречи они заявили о заинтересованности в улучшении отношений двух стран.