«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը չի ցանկանում որեւէ մեկնաբանություն անել Հանրապետական կուսակցության հետ հարաբերության լարման, Սերժ Սարգսյանի առաջադրած կոալիցիոն նոր հուշագրի եւ առաջիկա քայլերի վերաբերյալ:
Այդուհանդերձ, ինչպես հաղորդում է NEWS.am-ը, ԲՀԿ-ն պետք է իր պատասխանը հայտնի նոր հուշագրի վերաբերյալ արդեն փետրվարի 11-ին, այսինքն մինչեւ կուսակցության համագումարը, որը նախանշված է փետրվարի 12-ին:
Նշենք, որ Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը կառավարող ուժերին` Հանրապետական կուսակցությանը, «Բարգավաճ Հայասանին» եւ «Օրինաց երկրին» նոր կոալիցիոն հուշագիր է առաջարկել, որը նախանշում է եռակողմ համագործակցության պայմանները 2012-ին կայանալիք խորհրդարանական եւ 2013-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններում: ՀՀԿ-ն եւ ՕԵԿ-ն արդեն հայտարարել են, թե պաշտպանելու են Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը 2013թ. նախագահական ընտրություններում:
ԲՀԿ-ն առայժմ լռում է: Նոր կոալիցիոն հուշագրի վերաբերյալ կուսակցության դիրքորոշումը կհստակեցնի կուսակցության քայլերը նախագահական ընտրություններում:

Партия «Процветающая Армения» не желает давать каких-либо комментариев относительно накалившихся отношений с Республиканской партией Армении, своей позиции по предложенному президентом Сержем Саргсяном новому коалиционному меморандуму и предстоящих шагах.
Тем не менее, как сообщают источники Новости Армении - NEWS.am, «ПА» должна будет дать свой ответ относительно нового меморандума уже 11 февраля, то есть до съезда партии, намеченного на 12 февраля.
Отметим, что президент Армении Серж Саргсян предложил правящим силам – Республиканской партии Армении, «Процветающей Армении» и «Оринац еркир» - новый коалиционный меморандум, обговаривающий условия трехстороннего сотрудничества на предстоящих в 2012 году парламентских и 2013 году президентских выборах. РПА и «ОЕ» уже заявили о своем намерении поддержать на президентских выборах 2013 года кандидатуру Сержа Саргсяна.
«ПА» пока отмалчивается на этот счет. Позиция партии по новому коалиционному меморандуму определит ее позицию и на президентских выборах, а также дальнейшие шаги.