«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը չի ցանկանում որեւէ մեկնաբանություն անել Հանրապետական կուսակցության հետ հարաբերության լարման, Սերժ Սարգսյանի առաջադրած կոալիցիոն նոր հուշագրի եւ առաջիկա քայլերի վերաբերյալ:
Այդուհանդերձ, ինչպես հաղորդում է NEWS.am-ը, ԲՀԿ-ն պետք է իր պատասխանը հայտնի նոր հուշագրի վերաբերյալ արդեն փետրվարի 11-ին, այսինքն մինչեւ կուսակցության համագումարը, որը նախանշված է փետրվարի 12-ին:
Նշենք, որ Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը կառավարող ուժերին` Հանրապետական կուսակցությանը, «Բարգավաճ Հայասանին» եւ «Օրինաց երկրին» նոր կոալիցիոն հուշագիր է առաջարկել, որը նախանշում է եռակողմ համագործակցության պայմանները 2012-ին կայանալիք խորհրդարանական եւ 2013-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններում: ՀՀԿ-ն եւ ՕԵԿ-ն արդեն հայտարարել են, թե պաշտպանելու են Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը 2013թ. նախագահական ընտրություններում:
ԲՀԿ-ն առայժմ լռում է: Նոր կոալիցիոն հուշագրի վերաբերյալ կուսակցության դիրքորոշումը կհստակեցնի կուսակցության քայլերը նախագահական ընտրություններում:

The Prosperous Party of Armenia (PAP) is unwilling to make comments on its strained relations with the Republican Party of Armenia (RPA), its position on the draft coalition memorandum proposed by President Serzh Sargsya or on its further steps.
However, the Armenian News-NEWS.am sources report that the PAP is to present its report on February 11, before its congress scheduled for February 12.
President Serzh Sargsyan submitted a new draft memorandum to the ruling political forces - the Republican Party of Armenia (RPA), Prosperous Armenia party (PAP) and Rule of Law Party. The draft specifies the terms of trilateral cooperation at the 2012 parliamentary elections and 2013 presidential election. The RPA and Rule of Law Party have announced their intention to support Serzh Sargsyan at the 2013 presidential election.
The PAP is still silent. The party`s attitude to the new coalition memorandum will be decisive for its position during the presidential election, as well as for its further steps.