Վիկտոր Ենգիբարյանը դադարեցրել է իր անդամակցությունը «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությանը։ Այս  մասին նա հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջում։
«Սիրելի ընկերներ,
Տեղեկացնում եմ, որ սույնով, դադարեցնում եմ իմ անդամությունը «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությանը։
Կուսակցական ընկերներիս հետ երկար քննարկել ենք փոփոխվող Հայաստանում մեր տեսլականը ու պատկերացումները, ունեցել ենք քաղաքագիտական ու պրակտիկ քաղաքական հետաքրքիր զրույց, բայց ցավոք, առկա են գաղափարական նուրբ, բայց չափազանց կարեւոր տարբերություններ, ինչի արդյունքում ես կայացրեցի կուսակցության անդամակցությունս դադարեցնելու բարդ որոշումը։
Գլխավոր դատավորը ժամանակն է, բայց վստահ եմ, որ բոլորի առաջ բերած թեզերը ու դրդապատճառները բխում են բացառապես մեր երկրի շահերից, այդ իսկ պատճառով ես ԼՀԿ ընկերներիս մաղթում եմ հաջողություն հետագա գործունեության մեջ եւ երջանկություն անձնական կյանքում»,- գրել է նա։

Виктор Енгибарян прекратил свое членство в партии «Светлая Армения». Об этом он заявил сегодня на своей странице в соцсети Facebook.
«Дорогие друзья!
Я сообщаю, что отныне прекращаю свое членство в партии «Светлая Армения». Мы со своими партийными товарищами долго обсуждали свою концепцию и представления в меняющейся Армении, проводили интересную политологическую и политическую беседу, но, к сожалению, существуют тонкие, но весьма важные различия, в результате чего я принял сложное решение о прекращении своего членства.
Главным судьей является время, но я уверен, что выдвинутые всеми тезисы и побуждения вытекают исключительно из интересов нашей страны, и именно по этой причине я желаю удачи своим товарищам по партии «Светлая Армения» и счастья в личной жизни», - написал он.