Պայթյունային վնասվածք ստացած ժամկետային զինծառայողի վիճակը միջին ծանրության է։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին «Մուրացան» զինվորական հոսպիտալից։
«Զինծառայողը աչքի  շրջանում է վնասվածք ստացել, նրան ռեղափոխել են «Մալայան» ակնաբուժական կենտրոն, որտեղ հետազոտություններ կանցնի, եւ եթե անհրաժեշտ լինի կվիրահատվի»,–ասացին հոսպիտալից՝ նշելով, որ դեռ պարզ չէ՝ զինծառայողի տեսողությունը վնասվել է, թե՝ ոչ։
Դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ, նշանակել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ դեկտեմբերի 16-ին` ժամը 15:50-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1999թ. ծնված Ռաֆիկ Հակոբի Վահանյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է միջին ծանր:

STEPANAKERT. – Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) Defense Army serviceman Rafik Vahanyan (born in 1999) sustained a gunshot wound, on Sunday at around 3:50pm, at the protection area of a military unit of the defense army.
The Armenian Ministry of Defense Central Clinical Military Hospital in capital city Yerevan informed Armenian News-NEWS.am that the soldier, who was hospitalized with a gunshot wound in the eye, is in moderate condition.
"If necessary, the soldier will be operated," representatives of the hospital said, adding that it is still unknown whether the soldier’s vision was damaged or not.