Փարիզում ոստիկանությունն արցունքաբեր գազ է կիրառել «դեղին բաճկոնների» դեմ, տեղեկացնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն իրադարձությունների վայրից։
Ավելի վաղ իրավապահները գործի էին դրել ջրցան մեքենան, քանի որ որոշ ընդվզողներ հրահրում էին ոստիկանությանը եւ շշեր ու աղբ նետում իրավակարգի պահապանների վրա։
Արցունքաբեր գազի կիրառումից հետո խուլիգանները կոտրեցին լուսացույցը, որպեսզի, գուցե, դրա ձողն օգտագործեն ոստիկանության դեմ։ Մեծ բարձրախոսներից, որոնք բերել էին ընդվզողները, հնչում էր Ան Մառլիի «Պարտիզանների երգը»։
Ընդ որում՝ Փարիզում արդեն կալանել են քսան մարդ արգելված զենք կրելու համար։
Ինչպես տեղեկացրել է BFMTV հեռուստաալիքը՝ հղում կատարելով ՆԳՆ-ին, շաբաթօրյա ակցիաներին մասնակցում է 27 հազար մարդ։

Полиция применила слезоточивый газ против протестующих «желтых жилетов» в Париже, передает РИА Новости с места событий.
Ранее до этого правоохранители пустили в ход водомет, поскольку некоторые протестующие стали провоцировать полицию и кидать в стражей порядка бутылки и мусор.
После применения слезоточивого газа хулиганы сломали светофор, чтобы, возможно, использовать обломки против полиции. Из больших колонок, принесенных протестующими, звучит «Песня партизан» Анн Марли.
При этом в Париже уже задержали двадцать человек за ношение запрещенного оружия.
Как сообщил телеканал BFMTV со ссылкой на МВД, в субботних акциях протеста во Франции участвуют около 27 тысяч человек.