Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը արձագանքել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հետախուզության կոմիտեի նախագահ Ադամ Շիֆի հայտարարությանը` Ռուսաստանի հետ նրա կապերի հետաքննությունը վերականգնելու մասին։ Այս մասին քաղաքական գործիչը գրել է Թվիթերի իր էջում, տեղեկացնում է Gazeta-ն։
Ըստ Թրամփի՝ Շիֆն ասել է, թե ռուսական կողմի հետ «դավադրության» որեւէ ապացույց չի հայտնաբերել եւ հիմա պատրաստվում է հետազոտել նախագահի կյանքի բոլոր կողմերը, այդ թվում նրա անձնական կյանքն ու ֆինանսները, թեեւ դրա համար որեւէ հիմնավորում չունի։
«Նման բան առաջ երբեք չի եղել։ Անսահման hարասմենթ է»,- ասել է Թրամփը։
Նա ավելացրել է, որ դեմոկրատները եւ նրանց կոմիտեները «խելքները թռցնում են», եւ նշել է, որ հանրապետականները երբեք իրենց նման կերպ չեն պահել Օբամայի հանդեպ։

Президент Соединенных Штатов Дональд Трамп отреагировал на заявление председателя комитета по разведке палаты представителей США Адама Шиффа о возобновлении расследования его связей с Россией. Об этом политик написал на своей странице твиттере, передает Gazeta
По словам Трампа, Шифф заявил, что не обнаружил никаких доказательств «сговора» с российской стороной и теперь собирается исследовать все аспекты жизни президента, в том числе его личную жизнь и финансы, хотя у него нет для этого никаких оснований.
«Такого раньше никогда не было! Беспредельный харассмент», — заявил Трамп.
Она добавил, что демократы и их комитеты «сходят с ума», и заметил, что республиканцы никогда не вели себя так по отношению к Обаме.