ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր աշխատակազմին է ներկայացրել ՏԶՆՆ Զբոսաշրջության կոմիտեի նորանշանակ նախագահ Սուսաննա Սաֆարյանին։ Նախարարը շնորհավորել է Կոմիտեի նախագահին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ եւ մաղթել արդյունավետ աշխատանք։
Նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նշել է, որ պետք է հասցեագրել բոլոր հատվածներում եղած խնդիրները եւ անելիքները՝ ըստ այդ խնդիրների կարգավորման առաջնայնության։ Նախարարի խոսքով՝ գերատեսչության միասնական ուժերով եւ քննարկումներով անհրաժեշտ է գտնել այնպիսի լուծումներ, որոնք կարգավորում են ոչ միայն զբոսաշրջության, այլեւ հարակից ոլորտներում առկա խնդիրները։
Սուսաննա Սաֆարյանը, շնորհակալություն հայտնելով նախարարին՝ նշել է, որ ուրախ է միանալ նախարարության թիմին․ «Վստահորեն եմ մուտք գործում այստեղ՝ քաջ գիտակցելով, որ տիրապետում եմ ոլորտի խնդիրներին թե՛ որպես միջազգային ծրագրի աշխատակից, թե՛ որպես մասնավոր հատվածի նախկին ներկայացուցիչ եւ թե՛ պարզապես որպես զբոսաշրջիկ, որը շատ է շրջագայել Հայաստանում։ Հուսով եմ, որ թիմն իմ կողքին կլինի՝ սահմանելու առաջնահերթությունները՝ այդ գործընթացին ներգրավելով նաեւ ոլորտի ներկայացուցիչներին», - նշել է Սուսաննա Սաֆարյանը։
Նշենք, որ ՀՀ Վարչապետի 2019 թվականի մարտի 22-ի որոշմամբ Սուսաննա Սաֆարյանը նշանակվել է Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ։

On 25 March, Armenia’s Minister of Economic Development and Investments Tigran Khachatryan introduced newly appointed Chairperson of the State Tourism Committee of the Ministry of Economic Development and Investments Susanna Safaryan to the staff. The minister congratulated the chairperson of the Committee on assuming office and wished her fruitful work.
Minister Tigran Khachatryan stated that it is necessary to address the issues and future actions in all sectors according to priority. The minister added that it is necessary to find solutions that will solve the existing problems in not only the tourism sector, but also related sectors.
Expressing gratitude to the minister, Susanna Safaryan stated that she was glad to join the team at the ministry. “I am confident and well aware of the fact that I know the sector-specific problems as a representative of an international program, as a former representative of the private sector and simply as a tourist who has toured Armenia a lot. I hope the team supports me to set the priorities, engaging the representatives of the sector in the process as well,” Susanna Safaryan stated.
Upon the March 22 decision of the Prime Minister of the Republic of Armenia, Susanna Safaryan has been appointed Chairperson of the State Tourism Committee.