Հանոյի Բարեկամության պալատում Վիետնամական բարեկամության միությունների կազմակերպության (The Vietnam Union of Friendship Organizations) կողմից ապրիլի 5-ին Վիետնամում Հայաստանի դեսպան Ռաիսա Վարդանյանը պարգևատրվեց «Խաղաղության և ժողովուրդների միջև բարեկամության» հուշամեդալով։
Ինչպես NEWS.am–ը տեղեկանում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից, մրցանակը հանդիսանում է Վիետնամական բարեկամության միությունների կազմակերպության բարձրագույն պարգևը։
Պարգևատրման հանդիսավոր արարողության ընթացքում ելույթներով հանդես եկան Վիետնամի բարեկամության միությունների կազմակերպությունների նախագահ, դեսպան Նգույեն Ֆուոնգ Նգան (Nguyen Phuong Nga) և Հայ-վիետնամական բարեկամության կազմակերպության նախագահ Նգույեն Վան Տուանը (Nguyen Van Thuan)։
Դեսպան Վարդանյանն իր խոսքում նշեց, որ Վիետնամի և Հայաստանի միջև բարեկամական հարաբերությունները հիմնված են երկու ժողովուրդների պատմական ավանդույթների և արժեքների վրա, ինչպես նաև անդրադարձավ տնտեսության, առևտրի, կրթության, տեխնոլոգիաների փոխանակման, մշակույթի ոլորտներում երկու երկրների միջև դինամիկ զարգացող համագործակցությանը։

On 5 April, Armenia’s Ambassador to Vietnam Raisa Vardanyan was awarded the Peace and Friendship between Peoples Commemorative Medal by The Vietnam Union of Friendship Organizations at the Friendship Palace in Hanoi.
As reported the news service of the Ministry of Foreign Affairs, according to Armenian News-NEWS.am, the award is the highest award of The Vietnam Union of Friendship Organizations.
President of The Vietnam Union of Friendship Organizations, Ambassador Nguyen Phuong Nga and President of the Armenian-Vietnamese Friendship Organization Nguyen Van Thuan gave speeches during the solemn award ceremony.
In her speech, Ambassador Vardanyan stated that the friendly relations between Vietnam and Armenia are hinged on the historical values and traditions of both nations and touched upon the dynamically growing cooperation between the two countries in the spheres of economy, trade, education, exchange of technologies and culture.