Մեր կարծիքով՝ օրենքի դրույթի իրականացման ապահովումը, որով նախատեսվում է Հայաստանի օրհներգի հեռարձակում 00:00-ին, անհնար է առանց խախտումների: Այս մասին ապրիլի 10-ին ԱԺ Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերով մշտական հանձնաժողովի նիստում «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի 2018 թվականի գործունեության մասին» հաշվետվությունը ներկայացնելիս ասաց հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանը:
Հակոբյանի խոսքով՝ իրենք հաճախ են բախվում հենց այս խնդրին: «Գուցե 10 տարի առաջ դա հնարավոր էր, բայց հիմա՝ ոչ: Մենք խնդրի առաջ կկանգնենք: Նույնիսկ դեպքեր են եղել, հնարավոր է՝ դա արվել է հայրենասիրական նպատակներով, բայց պակերացրեք՝ հետաքրքիր ֆիլմ է ընթանում, արդեն գիշեր է, ֆիլմում ցուցադրվում է էրոտիկ տեսարան, եւ այդ պահին հեռուստատեսության աշխատակիցները ստիպված են միացնել ազգային օրհներգի հեռարձակումը: Չեմ կարծում, որ դա քաղաքացիների հայրենասիրական մղումները կբարձրացնի»,- կատակեց Հակոբյանը:
Ընդ որում՝ նա հավելեց, որ խնդիրներ կան նաեւ հեռուստատեսությունում քողարկված  գովազդի հեռարձակման հարցում:

Мы считаем, что обеспечение реализации положения закона, предусматривающего трансляцию национального гимна Армении в 00:00 без нарушений, невозможно. Об этом на заседании постоянной парламентской Комиссии по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта при предоставлении отчета «О деятельности Национальной комиссии по телевидению и радио за 2018 год» заявил 10 апреля ее председатель Тигран Акопян.
По словам Акопяна, им часто приходится сталкиваться именно с этой проблемой. «Может, 10 лет назад это было возможно, но сейчас – нет. Мы встанем перед проблемой. Были даже случаи, возможно это было сделано в патриотических целях, но представьте себе, что идет интересный фильм, уже ночь, в фильме демонстрируется эротическая сцена, и в этот момент телевизионщики вынуждены переключиться на трансляцию национального гимна. Не думаю, что это повысит патриотическое рвение граждан», - пошутил Акопян.