ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սահմանադրական դատարանի հիմնադրման 24-րդ տարեդարձի առիթով:
«Սիրելի հայրենակիցներ, այսօր՝ 2020 թվականի փետրվարի 6-ին լրանում է Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի հիմնադրման 24-րդ տարեդարձը: Լինելով Սահմանադրության պահապանն ու սահմանադրականության ապահովման պատասխանատու՝ հիմնադրման օրից ի վեր Սահմանադրական դատարանն իր ամենօրյա գործունեությամբ ապահովել եւ շարունակում է ապահովել Սահմանադրության մեջ ամրագրված արժեքների, սկզբունքների, մարդու իրավունքների ու հիմնարար ազատությունների կյանքի կոչումն ու իրացումը Հայաստանի Հանրապետությունում: Սահմանադրական դատարանի դատավորներն իրենց ամենօրյա անաչառ աշխատանքով նպաստում են Սահմանադրության կարեւոր սկզբունքների՝ իրավունքի գերակայության ապահովմանը, օրենքի առջեւ հավասարության սկզբունքի իրացմանը եւ դրանով իսկ երաշխավորում են իրավական պետության կայացումը: Թող բոլոր ժամանակներում Սահմանադրությունը ծառայի որպես իրավական պետության կարեւորագույն փաստաթուղթ եւ Հայաստանի Հանրապետության յուրաքանչյուր քաղաքացի պաշտպանված լինի իրավունքի գերակայության ուժով»:

President of the Constitutional Court of Armenia Hrayr Tovmasyan has conveyed a congratulatory message on the occasion of the 24th anniversary of the establishment of the Constitutional Court.
“Dear compatriots, today, February 6, 2020, marks the 24th anniversary of the establishment of the Constitutional Court of the Republic of Armenia. Being responsible for observing the Constitution and ensuring constitutionality, since its establishment, the Constitutional Court has ensured implementation and exercise of the values, principles, human rights and fundamental freedoms enshrined in the Constitution in the Republic of Armenia and continues to do so to this day. Through their daily activities and impartiality, the judges of the Constitutional Court contribute to the ensuring of rule of law and implementation of the principle of equality before the law, and with this they guarantee the functioning of a legal state. May the Constitution serve as the major document of a legal state in all times and may every citizen of the Republic of Armenia be protected by virtue of rule of law.”