ԽՍՀՄ Խնայբանկում կորցրած ավանդների փոխհատուցումը կարելի կլինի ստանալ ոչ թե 85 տարեկանում, ինչպես նախկինում էր, այլ 83 տարեկանում։ Այս մասին փետրվարի 12-ին ԱԺ նիստում հայտարարեց աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը՝ պատասխանելով պատգամավորների հարցերին։
Նախարարը պարզաբանեց, որ, ինչպես եւ նախկինում, փոխհատուցումն արտահերթ կարող են ստանալ երկրի պաշտպանության ռազմական գործողությունների մասնակիցները, ինչպես նաեւ սահմանամերձ գյուղերի բնակիչները։ Նա նաեւ հայտնեց, որ հարցը ներառված է փետրվարի 13-ի կառավարության նիստի օրակարգում։

Компенсацию за потерянные вклады в Сбербанке СССР можно будет получить не в 85 лет, как раньше, а в 83 года. Об этом на заседании Национального Собрания Армении заявила министр труда и социальных вопросов Армении Заруи Батоян, отвечая на вопросы депутатов.
Министр пояснила, что, как и раньше, компенсацию вне очереди смогут получить участники боевых действий по обороне страны, а также жители приграничных сел. Она также сообщила, что вопрос включен в повестку дня заседания правительства, которое пройдет 13 февраля.