Այսօր կորոնավիրուսի դեպքերով ՀՀ-ում ռեկորդ է գրացվել՝ 452 դեպք. համարյա այնքան, ինչքան Վրաստանում 3.5 ամսում։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Հատկանշական է, որ դեպքերի բացարձակ թվով անցանք Մոլդովայից։ 100 000 բնակչի հաշվով ՀՀ-ն «առաջատար» է ինչպես տարածաշրջանում, այնպես էլ նախկին ԽՍՀՄ հանրապետությունների մեջ։ Բացառություն է կազմում միայն Բելառուսը։
Այս երկիրը, ինչպես և Շվեդիան, կարանտինային միջոցառումներ չի իրականացրել։ Արդյունքը սարսափելի է։ Գլխներին են խփում արդեն ուշ է։ ՀՀ-ն իբր թե արտակարգ դրություն է մտցրել, նույնիսկ պարետ ունի։ Բայց արի ու տես վիճակը նույնքան վատ է։ Այս տեմպերով մի քանի օրից Բելառուսին էլ կանցնենք»:

Ex-Prime Minister of Armenia Hrant Bagratyan posted the following on his Facebook page:
“Today Armenia reported 452 coronavirus cases, setting a record and reporting as many cases as Georgia has reported over the past three-and-a-half months.
It is worth mentioning that Armenia has surpassed Moldova with the absolute number of cases. Armenia is the ‘leader’ in the region and among the post-Soviet republics per 100,000 residents, and the only exception is Belarus.
Belarus and Sweden didn’t declare lockdowns. This is a horrible result. The government is complaining about the situation, but it’s too late. Armenia established a state of emergency and even has a Commandant for the state of emergency, but as we can see, the situation hasn’t changed. If things continue at this rate, Armenia will even surpass Belarus in a few days.”