Հայաստանում մոնոպոլիստները դեռ չեն փոխվել, եւ նրանցից շատերը վաղուց դիմել են օրենսդրական փոփոխությունների, որպեսզի ամրապնդեն իրենց գերիշխող դերն ու փակել շուկայում այլ տնտեսվարող սուբյեկտների հասանելիությունը: Այս մասին այսօր խորհրդարանական լսումների ընթացքում հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստանի» պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նա պարզաբանեց, որ պետք է կոտրել այդ համակարգը:
Ի պատասխան ՏՄՊՊՀ նախագահ Գեղամ Գեւորգյանի՝ 17 տոկոսով կարագի գների նվազեցման մասին հայտարարությանը, Զոհրաբյանը նկատեց, որ, հակառակը, այդ մթերքի գներն աճել են:
Գերիշխող տնտեսվարող սուբյեկտների խնդրի մասին հարց բարձրացրեց նաեւ նույն կուսակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը:
Պատասխանելով պատգամավորի հարցերին՝ Գեւորգյանը հայտարարեց, որ պետությունն արհեստական խոչընդոտներ չի ստեղծում տնտեսվարող սուբյեկտների համար:

Монополисты в Армении все еще не изменились, и многие из них еще давно прибегли к законодательным изменениям, чтобы закрепить свою доминантную роль и закрыть доступ другим хозсубъектам на рынок. Об этом в ходе парламентских слушаний об отчете деятельности ГКЗЭК за 2019 год заявила 25 мая депутат от партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
Она пояснила, что нужно сломать эту систему, выразив готовность предоставить Комиссии мандат на изучение ситуации и решение проблемы.
В ответ на заявление руководителя Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Гегама Геворкяна о снижении цен на сливочное масло на 17% Зограбян заметила, что цены на некоторые марки этой продукции, наоборот, выросли.
Проблему доминирующих хозсубъектов поднял и другой депутат от той же партии Сергей Багратян.
Отвечая на вопросы депутата, Геворкян заверил, что государство не создает искусственные препятствия для хозяйствующих субъектов или привилегированные условия для кого бы то ни было.