Երեւանում Հաղթանակի զբոսայգում ֆաշիստական Գերմանիայի դեմ կրած Մեծ Հաղթանակի 66-րդ տարեդարձի կապակցությամբ այսօր` մայիսի 9-ին դաշտային խոհանոց է կազմակերպվել:
Հայ վետերանների հետ միասին դաշտային խոհանոցի բարիքներից օգտվել են նաեւ Հայաստանի ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ու վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Նրանք միասին ճաշակել են հնդաձավար (գրեչկա), ռուսական սալ ու ըմպելիքներ: Թե Տիգրան Սարգսյանը, թե Հովիկ Աբրահամյանը հայտնեցին, որ ամեն բան շատ համեղ է: Նրանք ջերմ մթնոլորտում զրուցում էին վետերանների հետ, մաղթում առողջություն եւ երկար տարիների կյանք:
Տիգրան Սարգսյանն անգամ նշել է, որ ուտելիքներն այնքան համեղ են, որ պետք է հյուրասիրել նաեւ լրագրողներին, անգամ կատակով առաջարկել է խմել, որպեսզի տրամադրությունները բարձրանա եւ լավ հարցեր տան:
Նշենք, որ մայիսի 9-ին Հայաստանում եռատոն է: Նշվում է Շուշիի ազատագրման տոնը, ԼՂՀ պաշտպանության բանակի օրն ու Երկրորդ աշխարհամարտի հաղթանակի օրը:

YEREVAN. – Armenian Parliament Speaker Hovik Abrahamyan, Prime Minister Tigran Sargsyan celebrated Victory Day with veterans in the Victory Park.
The officials congratulated veterans on Victory Day drinking toasts to Motherland and to the Victory.
As Armenian News-NEWS.am reported earlier, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, Parliament Speaker Hovik Abrahamyan, Defense Minister Seyran Ohanyan, representatives of diplomatic missions laid wreaths on Monday at the monument to Unknown Solider in the Yerevan Victory Park.
Representatives of NGOs and common citizens come to the park to pay tribute to the memory of the killed soldiers.