Բրիտանական Սենտ Հելենս քաղաքից ամուսինները, որոնք նշել են իրենց համատեղ կյանքի 70-ամյա տարեդարձը, հաստատում են, որ ի սկզբանե ատել են միմյանց, գրում է Lenta-ն՝ հղում անելով Daily Mail-ին։
Օսբորն եւ Էդիտ Հենքոքները ծանոթացել են 1938թ․, երբ երկուսն էլ տասը տարեկան էին։ Թեեւ դպրոցում ստիպված էին կողք-կողքի նստել, նրանք անհաշտ են եղել։ Հարաբերությունները լավացել են միայն բարձր դասարաններում։ Դպրոցից հետո Օսբորնը ծառայել է բրիտանական ռազմաօդային ուժերում։ Երբ նրան ուղարկել են Սինգապուր, նա եւ Էդիտը համարյա ամեն օր նամակներ են գրել միմյանց։
«Այն ժամանակ չկար ոչ մի ինտերնետ, նույնիսկ հեռախոս չկար, ամեն ինչ արվում էր փոստով»,- հիշում է Օսբորնը,- Մի նամակում ես նրան առաջարկություն արեցի, մյուսում նա ընդունեց այն: Նույնիսկ նրան 20 ֆունտ ուղարկեցի նշանադրության մատանու համար»: 1950-ին տղամարդն ու կինը ամուսնացել են: Նրանք չորս երեխա են մեծացրել, եւ այժմ Օսբորնն ու Էդիտը ութ թոռ եւ չորս ծոռ ունեն:
Հունիսի 17-ին, 92-ամյա զույգը նշել է իրենց ամուսնության տարեդարձը: «Մենք մեր տարիքը ընդհանրապես չենք զգում,- ասում է Օսբորնը,- Մենք առողջ ենք եւ երջանիկ, հոգ ենք տանում միմյանց եւ մյուսների մասին, եւ նույնիսկ երբեք չենք վիճում»: «Կարծում եմ՝ մենք այդքան լավ ենք միմյանց հասկանում, որովհետեւ ունենք ընդհանուր հետաքրքրություններ, եւ մեզ դուր է գալիս նույն երաժշտությունը,- ասում է Էդիտը,- Մենք շատ նման ենք, միշտ երջանիկ ենք, միշտ ծիծաղեցնում ենք միմյանց»:

Супруги из британского города Сент-Хеленс, графство Мерсисайд, отметившие 70 лет совместной жизни, утверждают, что поначалу ненавидели друг друга, пишет Lenta со ссылкой на издание Daily Mail.
Осборн и Эдит Хэнкок познакомились в 1938 году, когда обоим было по десять лет. Хотя в школе им приходилось сидеть рядом, они плохо ладили. Отношения улучшились лишь в старших классах. После школы Осборн служил в британских военно-воздушных силах. Когда его отправили в Сингапур, он и Эдит почти каждый день обменивались письмами.
«Тогда не было ни интернета, ни даже телефона, все делалось по почте, — вспоминает Осборн. — В одном письме я сделал ей предложение, в другом она его приняла. Я даже отправил ей 20 фунтов на обручальное кольцо». В 1950 году мужчина и женщина сыграли свадьбу. За свою жизнь они вырастили четырех детей, а теперь у Осборна и Эдит восемь внуков и четыре правнука.
В среду, 17 июня, 92-летние супруги отметили годовщину брака. «Мы совершенно не ощущаем своего возраста, — утверждает Осборн. — Мы здоровы и счастливы, заботимся друг о друге и о других и никогда даже не ссоримся». «Думаю, мы так хорошо ладим, потому что у нас много общих интересов, и музыка нам нравится одна и та же, — говорит Эдит. — Мы очень похожи, всегда счастливы, всегда смешим друг друга».