Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեի արեւմտյան թեւը հայտարարել է Լոս-Անջելեսի քաղաքային խորհրդի անդամ Ջենիս Հանին Կալիֆոռնիայի 36-րդ շրջանից ԱՄՆ Կոնգրեսի թեկնածու առաջադրելուն աջակցելու մասին:
ANCA-ի ակտիվիստների հետ հանդիպմանը Հանն իր մտահոգությունն է հայտնել հայ համայնքի խնդիրների վերաբերյալ:
«ANCA-ի աջակցությունը մեծ պատիվ է ինձ համար: Եթե ես ընտրվեմ ու դառնամ կոնգրեսական, խոստանում են աջակցել Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը, ԱՄՆ-ի եւ Հայաստանի միջեւ առեւտրային ներկայացուցչության ստեղծմանը, նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքին աջակցելուն»,- ասել է Ջենիս Հանը:

Западное крыло Армянского национального комитета Америки (АНКА) объявило о своей поддержке представителя городского совета Лос-Анджелеса Дженис Хан в ее выдвижении в Конгресс от 36-ого района Калифорнии.
Во время встречи с активистами АНКА Хан выразила понимание и озабоченность проблемами армянской общины.
«Поддержка АНКА большая честь для меня. Если я буду избрана в Конгресс, я обещаю, со своей стороны, содействие в деле признания Геноцида армян, создания торгового представительства между США и Арменией, а также свою поддержку в защите права народа Нагорного Карабаха на самоопределение», - заявила Дженис Хан.