Հայաստանը եւ Ադրբեջանը կարող են զինադադար կնքել Լեռնային Ղարաբաղի հարցով հոկտեմբերի 9-ի երեկոյան կամ հոկտեմբերի 10-ին, հայտնում է Agence France-Presse-ը` վկայակոչելով Ֆրանսիայի նախագահի աշխատակազմը:
«Մենք կողմնորոշվում ենք այս երեկոյան կամ վաղը զինադադարի հասնելու վրա, սակայն դա դեռ հուսալի չէ»,- գործակալությանը հայտնել են Ելիսեյան պալատում, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Պարբերականի տվյալներով` հինգշաբթի եւ ուրբաթ առավոտյան` Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների Մոսկվա այցի նախօրեին, Մակրոնը հեռախոսազրույցներ է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ:
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների հետ Ֆրանսիայի նախագահի բանակցությունների մասին Պաշտոնապես չի հաղորդվել, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:

Армения и Азербайджан могут заключить перемирие по Нагорному Карабаху  вечером 9 октября или 10 октября, сообщает агентство Франс Пресс со ссылкой на администрацию президента Франции.
«Ориентируемся на достижение перемирия сегодня вечером или завтра, но все еще ненадежно», - заявили агентству в Елисейском дворце, передает РИА Новости.
По его данным, Макрон в четверг и в пятницу утром накануне визита глав МИД Армении и Азербайджана в Москву провел телефонные разговоры с премьером Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
Официально о разговорах французского президента с лидерами Армении и Азербайджана не сообщалось, передает ТАСС.