Տյումենում ադրբեջանական դրոշներով հանդիպման կազմակերպիչը ձերբակալվել է չորս օր ժամկետով:
Դատական նիստը, ինչպես հայտնի է դարձել 72.RU-ին, կայացել է նոյեմբերի 14-ին: 1981 թվականին ծնված տղամարդը տեղափոխվել է մեկուսարան:
«Շրջանային դատարանի վճռով՝ քաղաքացին ենթարկվել է պատասխանատվության վարչական իրավախախտման համար հասարակական կարգը խախտելու եւ դրանում մարդկանց ներգրավելու հոդվածի հատկանիշներով»,-հաղորդել է աղբյուրը:
Ավելի վաղ՝ նոյեմբերի 10-ին, Տյումենում նկատել են դրոշներ թափահարող մի խումբ մարդկանց: Ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ քաղաքացիները տոնել են Լեռնային Ղարաբաղում հաստատված հրադադարը:

В Тюмени организатора сходки с азербайджанскими флагами арестовали на четверо суток.
Судебное заседание, как стало известно 72.RU,  состоялось 14 ноября. Мужчину 1981 года рождения определили в изолятор.
«По решению районного суда гражданин был привлечен к ответственности за административное правонарушение по статье «Организация массового одновременного пребывания и (или) передвижения граждан в общественных местах, повлекших нарушение общественного порядка», — сообщает собственный источник.
Ранее, 10 ноября в Тюмени заметили группу людей, размахивающих флагами. Как стало известно позже, это горожане отмечали перемирие, заключенное в Нагорном Карабахе.