«Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիներ» ավիաընկերությունը (ՈւՄԱ) հայտնել է դեկտեմբերի 4-ից Երեւան չվերթները վերսկսելու մասին։
««Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիներ» ավիաընկերությունը ուրախությամբ հայտնում է 2020 թվականի դեկտեմբերի 4-ից Երեւան չվերթները վերսկսելու հնարավորության մասին։ Երկարատեւ դադարից հետո վերամեկնարկը հնարավոր է դարձել տարածաշրջանում իրավիճակի կայունացման շնորհիվ»,- նշված է ընկերության հաղորդագրության մեջ։
ՈւՄԱ-ն նախատեսում է շաբաթը 2 անգամ թռիչքներ իրականացնել «Զվարթնոց» օդանավակայան եւ հետադարձ չվերթներ Կիեւ։ Ընկերությունը շարունակում է հետեւել տարածաշրջանում իրավիճակին եւ երկրում համաճարակային իրավիճակին։ «Ինչպես հայտնի է, հիմա գոյություն ունեն տարբեր երկրների սահմանների հատման համաճարակաբանական սահմանափակումներ։ Ճանապարհորդությունների վերաբերյալ հրահանգներին կարելի է ծանոթանալ ավիաընկերության կայքում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
ՈւՄԱ ավիաընկերությունը հոկտեմբերին հայտարարել էր Երեւան թռիչքների դադարեցման մասին՝ կապված Արցախի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիայի հետ։

Авиакомпания «Международные авиалинии Украины» (МАУ) сообщила о возобновлении рейсов в Ереван с 4 декабря.
«Авиакомпания «Международные Авиалинии Украины» рада сообщить о возможности возобновления рейсов в Ереван с 4 декабря 2020 года. Рестарт после длительной паузы стал возможен благодаря стабилизации ситуации в регионе», - говорится в сообщении пресс-службы компании.
МАУ планирует осуществлять полеты в аэропорт «Звартноц» и обратные рейсы в Киев два раза в неделю. Компания продолжает следить ситуацией в регионе и за эпидемиологической ситуацией в стране. «Как известно, сейчас существуют некоторые эпидемиологические ограничения для пересечения границ различных стран. С рекомендациями по путешествиям можно ознакомиться на сайте авиакомпании», - сказано в сообщении.
В октябре авиакомпания МАУ заявила о прекращении полетов в Ереван в связи с агрессией Азербайджана против Арцаха.