Թուրքիայում կեղծ ալկոհոլից թունավորման հետեւանքով, մայիսի 31-ին մահացել է ռուսաստանցի երկրորդ կինը: Այս մասին հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»` վկայակոչելով «Ռոստուրիզմի» հայտարարությունը:
Մահացածը 20-ամյա Այգյուլ Զալաեւան է` Բաշկիրիայից: Նա ոչ թե տուրիստ է եղել, այլ աշխատել է թուրքական «Օդեոն» ռեստորանում:
Թուրքիայում կեղծ ալկոհոլից զանգվածային թունավորման մասին հայտնի է դարձել մայիսի 30-ին: Մեկ մարդ մահացել էր, ով 28-ամյա Մարիա Շալյապինան է: Բացի այդ, թունավորման բողոքներ են ստացվել շուրջ 20 մարդուց, որոնցից 6-ին ծանր վիճակով տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Թունավորումը տեղի է ունեցել Թուրքիայի Բոդրում քաղաքում նավով զբոսանքի ժամանակ: Նավի սեփականատերը ձերբակալվել է: Թուրքիայի իշխանությունները պարզում են, թե ինչ ճանապարհով է կեղծ ալկոհոլը հայտնվել նավի վրա:

В результате отравления поддельным алкоголем в Турции 31 мая скончалась вторая гражданка России. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на заявление «Ростуризма».
Умершая — Айгуль Заляева, жительница Башкирии 1991 года рождения. Как сообщили в «Ростуризме», она не была туристкой, а работала в турецкой компании «Одеон».
О массовом отравлении поддельным алкоголем в Турции стало известно 30 мая. Сообщалось об одном смертельном случае — первой жертвой стала Мария Шаляпина 1983 года рождения. Кроме того, с жалобами на отравление обратились около 20 человек, шестеро из которых были госпитализированы в тяжелом состоянии.
Отравление произошло во время экскурсии на яхте на турецком курорте Бодрум. Сообщалось, что владелец судна задержан. Турецкие власти выясняют, каким путем попал на яхту поддельный алкоголь.