Ես կոչ եմ անում Երեւանի բյուջեի քվեարկությունը հետաձգվի, որովհետեւ երկրում առկա ճգնաժամը որ կա, իսկ բյուջեով նախատեսված հավաքագրումները հաշվարկված են գույքահարկի թանկացումով, ուղղակի անթույլատրելի է: Այս մասին, այսօր դեկտեմբերի 22-ին, Երեւանի ավագանու նիստում նշեց ավագանու ԲՀԿ խմբակցության անդամ Մարկոս Հարությունյանը:
«Ես կարծում եմ, որ ԱԺ-ն պետք է որոշում կայացնի եւ հետաձգի իր ընդունած օրենքը, որը պետք է ուժի մեջ մտնի հունվարի 1-ին: Օրենք ընդունվել է 2019-ին, հետո ունեցանք 2020 թվական՝ կորոավիրուս, ապա պատերազմ: Ունենք անիմաստ անցած մի տարի»: Բոլորս ունենք մեր մեղքի բաժինը: Այս ամենը ունի մեկ մեղավոր, ով այս ամենի առաջնորդն է:
Մենք մի այսպիսի խասյաթ ունենք, հենց ժողովրդի վիճակը մի քիչ բարելավվում է, մենք հարկային բեռն ավելացնում ենք: Պետք է հասկանալ, որ հարուստ երեւանցիներով է հնարավոր ունենալ հարուստ Երեւան»,-ասաց նա:

I call on postponing the vote for the budget of Yerevan since collecting taxes with increase of property tax during the current crisis in the country is inadmissible. This is what member of the Prosperous Armenia faction of the Council of Elders of Armenia Markos Harutyunyan stated during today’s session of the Council of Elders.
“I believe the National Assembly has to make a decision and postpone the law that it adopted and will enter into force on January 1, 2021. The law was adopted in 2019, and then there was the coronavirus and the war in 2020. We all have our share of the blame. The Armenian government has a habit of increasing the tax burden when the people start doing a little well,” he said.