«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանության ներկայացուցիչներն ինքնակամ մեկուսացել են հասարակությունից՝ բլոկ անելով իրենց մերժողներին եւ չշփվելով իրենց քննադատողների հետ։ Նրանք հայտնվել են վակուումի մեջ եւ լսում են միայն իրենց քծնողներին ու իրենցով հիացածներին։
Դա է պատճառը, որ իրականությունից կտրվել են եւ համարում են, որ երկրում ամեն ինչ լավ է, ոչ մի խնդիր չկա, բողոքողներն էլ շատ չեն, մի խումբ «պիցցայակերներ» են, որոնք կա՛մ կհոգնեն-կգնան, կա՛մ ուժայինների միջոցով նրանց մի օր կցրեն եւ կշարունակեն ապրել այնպես, ինչպես ապրում էին պատերազմից առաջ։
Եվ ցավալին այն է, որ ոչ միայն իմքայլական պատգամավորներն ու ՔՊ-ականներն են այս կապսուլայի մեջ ապրում, այլեւ Նիկոլ Փաշինյանն է հայտնվել էյֆորիկ անտեղյակության մեջ․ նրան միայն դրական լուրեր են հաղորդում եւ լավատեսություն ներշնչում։ Եվ դա անում են ոչ միայն թիմակիցները, այլեւ տարբեր դեսպանատներ։
Մեզ ասացին, որ օրերս Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը հարցումների արդյունքներ է տրամադրել վարչապետին, որտեղ նշել են, որ «Իմ քայլի» վարկանիշը 40 տոկոս է, իսկ վարչապետինը՝ 60, ինչից նրա տրամադրությունը շատ բարձրացել է»:

YEREVAN. – Hraparak daily of Armenia writes: The government representatives have voluntarily isolated themselves from the society, blocking those who reject them and not communicating with their critics. They have found themselves in a vacuum and listen only to those who butter up to them and admire them.
And the sad thing is that not only the [majority] My Step [parliamentary faction] MPs and CC [ruling Civil Contract Party] members live in this capsule, but also [PM] Nikol Pashinyan has appeared in euphoric ignorance. They give him only positive news and inspire optimism; and not only [his political] teammates do this, but also various embassies.
We were told that the US embassy in Armenia recently provided to the Prime Minister the results of a survey where they noted that the approval rating of My Step is 40 percent, and that of the Prime Minister—60, which greatly raised his spirits.