Իրանը պետք է վերադառնա միջուկային գործարքի պահպանմանը: Արեւմուտքը չպետք է ազդանշաններ ուղարկի այն մասին, որ պատրաստ է ուշադրություն չդարձնել Թեհրանի կողմից Համատեղ համապարփակ գործողությունների ծրագրի (ՀՀԳԾ) խախտմանը: Այս մասին BBC-ի հետ զրույցում ասել է Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի կրտսեր նախարարը, ով համակարգում է Մերձավոր Արեւելքի եւ Հյուսիսային Աֆրիկայի հարցերը:
«Չեմ կարծում, որ մենք պետք է ազդանշաններ ուղարկենք այն մասին, որ պատրաստ ենք ուշադրություն չդարձնել Թեհրանի կողմից ՀՀԳԾ-ի խախտմանը: Հենց Իրանն է խախտում ՀՀԳԾ-ն, հենց նրանք կարող են ամեն ինչ փոխել եւ վերադառնալ պարտավորությունների կատարմանը»,-ասել է նա:
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմը հայտարարել է, որ պատրաստ է թարմացնել Իրանի եւ համաշխարհային տերությունների միջեւ 2015 թվականին կնքված համաձայնագիրը, որից 2018 թվականին հրաժարվել է նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը:

Иран должен вернуться к соблюдению ядерной сделки. Запад не должен посылать сигналы о том, что  готов не обращать внимания на нарушения Тегераном соглашения. Об этом в интервью BBC заявил младший министр иностранных дел Великобритании, курирующий Ближний Восток и Северную Африку.
«Я не думаю, что мы должны подавать сигнал о том, что собираемся не обращать внимания на это несоблюдение или просто замять его», - сказал Клеверли. «Все в руках Ирана, именно они нарушают условия СВПД, именно они могут что-то с этим сделать, и они должны вернуться к соблюдению (обязательств)», - сказал он.
Администрация Джо Байдена заявила, что готова возобновить соглашение 2015 года между Ираном и мировыми державами, от которого бывший президент Дональд Трамп отказался в 2018 году, прежде чем снова ввести санкции в отношении Ирана.