Անցյալ տարի Հայաստանի Գեղարքունիքի մարզում նախատեսվում էր իրականացնել ընդհանուր 120 կմ ճանապարհների ասֆալտապատման աշխատանքներ: Այս մասին հուլիսի 7-ին կայացած մամուլի ասուլիսին ասաց Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը:
Այնուամենայնիվ, ըստ մարզպետի, իրենց հաջողվել է ասֆալտապատել ընդամենը 99 կմ-ն: «Որոշակի աշխատանքներ կատարվել են 20 կմ ճանապարհների վրա, իսկ մնացած հատվածներում աշխատանքները շարունակվում են»,- ասաց Սանոսյանը:
Ընդ որում, ինչպես նշեց մարզպետը, եթե նախորդ տարի կառավարության կողմից հատկացված միջոցների հաշվին վերականգնվել եւ կառուցվել էր 62 կմ ճանապարհ, իսկ մնացածը՝ սուբսիդիայի հաշվին, ապա այս տարի պետությունը ֆինանսավորել է ընդամենը 39 կմ ճանապարհների վերականգնումը:

В прошлом году в Гегаркуникской области Армении, в целом, планировалось осуществить работы по асфальтированию 120 км дорог. Об этом на пресс-конференции 7 июля заявил губернатор Гегаркуникской области Гнел Саносян.
Тем не менее, по словам губернатора, им удалось заасфальтировать лишь 99 км. «Определенные работы были проделаны на 20 км дорог, а на остальных участках работы продолжаются», - уточнил Саносян.
При этом, как отметил губернатор региона, если в прошлом году 62 км дорог восстанавливалось и прокладывалось за счет средств, выделенных Правительством, а остальное – за счет субсидий, то уже в этом году государство профинансировало восстановление лишь 39 км дорог.