ԱՄՆ բնակչուհին նշել է իր 104-ամյակը եւ բացահայտել երկարակեցության գաղտնիքը, գրում է The Commercial Appeal-ը:
Թենեսի նահանգի Մեմֆիս քաղաքից Էռնեստինա Սփենսերն օրն անցկացրել է իր դստեր եւ թոռան ընկերակցությամբ։ Սփենսերը ծնվել է Մեմֆիսում 1917 թվականին եւ իր ողջ կյանքն անցկացրել է հայրենի քաղաքում։ Կինը երկար տարիներ վարսահարդար է աշխատել, եւ նրա հաճախորդներ են դարձել քաղաքաբնակների մի քանի սերունդ։
104-ամյա թոշակառուն իր երկարակեցության պատճառ է անվանել սերը ուտելիքի հանդեպ։ «Ես մեծ ախորժակ ունեմ։ Ես սիրում եմ ցանկացած ուտելիք: Ճիշտ է, ես հրաժարվել եմ աղից եւ շաքարից»,-ասել է կինը։
Նա նաեւ նշել է, որ իրեն դուր է գալիս, թե ինչպես է փոխվել Մեմֆիսը վերջին հարյուրամյակի ընթացքում, եւ ուրախ է, որ նա դարձել է այդ փոփոխությունների ականատեսը։ Սփենսերը երիտասարդներին խորհուրդ է տվել հետեւել Սուրբ Գրությանն ու չստել։

Жительница США отметила 104-й день рождения и поделилась секретом своего долголетия,  сообщает The Commercial Appeal.
Эрнестина Спенсер из города Мемфис, штат Теннесси, провела знаменательный день в компании дочери и внука, которые прилетели на праздник из Филадельфии. Спенсер появилась на свет в Мемфисе в 1917 году и всю жизнь провела в родном городе. Женщина долгие годы работала парикмахером, а ее клиентами стали несколько поколений горожан.
Причиной своего долголетия 104-летняя пенсионерка назвала любовь как следует поесть. «У меня отличный аппетит. Обожаю поесть поплотнее. Я люблю любую еду. Правда, отказалась от соли и сахара», — поделилась долгожительница.
Долгожительница рассказала, что ей нравится, как изменился Мемфис за прошедший век, и она рада, что стала очевидицей этих перемен. Молодым Спенсер посоветовала следовать Писанию и не обманывать.