Հայտնի Mozilla Firefox բրաուզերում սխալ է հայտնաբերվել, որի պատճառով ծրագիրը հանկարծակի դադարեցրել է աշխատանքը շատ օգտատերերի մոտ: Այս մասին հաղորդվում է bug sharing-ի ֆորումում:
Փորձագետների կարծիքով՝ խնդիրը կապված է Google Cloud Load Balancer կամ CloudFlare ծառայության թարմացման հետ, որով աշխատում են Firefox սերվերները։ Արդյունքում HTTP3 արձանագրության սխալ է հայտնաբերվում, որը խանգարում է կայքերի բեռնմանը:
Առայժմ ֆորումի փորձագետները խորհուրդ են տվել անջատել HTTP3-ը՝ սխալի ազդեցությունը մեղմելու համար: Այս միջոցը կօգնի վերականգնել բրաուզերի աշխատանքը, մինչեւ մշակողներին կհաջողվի գտնել խափանման ճշգրիտ պատճառը:

В популярном браузере Mozilla Firefox обнаружена ошибка, из-за которой у многих пользователей программа внезапно перестала работать. Об этом сообщается на форуме для обмена багами.
По данным специалистов, проблема связана с обновлением сервиса Google Cloud Load Balancer или CloudFlare, с которыми работают сервера Firefox. В результате появляется ошибка протокола HTTP3, которая мешает загрузке сайтов.
На данный момент эксперты на форуме порекомендовали отключить HTTP3 для смягчения последствий ошибки. Эта мера поможет восстановить работу браузера, пока разработчики не смогут найти точную причину сбоя.