Վրաստանի հարավում գտնվող Սամեբա գյուղից ինը կիլոմետր հեռավորության վրա այսօր 3.2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել, հայտնում է «Sputnik Գրուզիան»՝ վկայակոչելով Սեյսմիկ մոնիտորինգի ազգային կենտրոնի կայքը։
Սեյսմիկ մոնիտորինգի կենտրոնից հայտնել են, որ ցնցումները գրանցվել են տեղական ժամանակով ժամը 16:17-ին։ Հիպոկենտրոնը գտնվել է 9 կիլոմետր խորության վրա։
Զոհերի եւ ավերածությունների մասին տեղեկություններ չկան։
Վրաստանը միջին սեյսմիկ ակտիվության երկիր է։ Վրաստանում գրանցված ամենահզոր երկրաշարժը՝ 7.0 մագնիտուդ, տեղի էր ունեցել 1991 թվականին Ռաճա եւ Իմերեթի (Արեւմտյան Վրաստան) շրջաններում։ Ուժգնությունն էպիկենտրոնում 9 բալ էր կազմել։ Այս երկրաշարժի հետեւանքով զոհվեց մոտ 200 մարդ, ավերվեց գրեթե 46 հազար տուն եւ հազար արդյունաբերական օբյեկտ։

An earthquake with magnitude 3.2 hits nine kilometres from the village of Sameba in southern Georgia on Monday, Sputnik Georgia reported.
The tremors were fixed at 4:17 pm local time, said the seismic monitoring centre. The hypocenter was at a depth of 9 kilometres.
There were no reports of casualties or destruction.
Georgia is a country of moderate seismic activity. The most powerful earthquake registered in Georgia with magnitude 7.0 occurred in 1991 in the regions of Racha and Imereti (Western Georgia). The intensity at the epicentre was 9 magnitude. This earthquake killed about 200 people, destroyed almost 46,000 houses and destroyed a thousand industrial facilities.