Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիդ Կանանց միջազգային օրվա՝ Մարտի 8-ի առիթով։ Հատկապես այս օրը մենք առանձնահատուկ ջերմությամբ ենք լցվում մեզ շրջապատող կանանց նկատմամբ, լինում ավելի ուշադիր ու հոգատար:
Ձեր հոգատարության, իմաստության ու համբերատարության շնորհիվ դարեր ի վեր պահում ու պահպանում եք մեր ընտանիքների ամրությունը, դաստիարակում առաջին հերթին հայրենասեր զավակներ: Ընտանիքին ու Հայրենիքին ձեր նվիրումն է նպաստում ազգային ավանդույթների պահպանությանն ու ամրապնդմանը:
Միաժամանակ, այս օրն առանձնակի կարևորվում է Մարտի 8-ի խորհուրդը՝ կապված կանանց իրավունքների պաշտպանության հետ:
Ցանկանում եմ ընդգծել, որ կանանց և տղամարդկանց միջև հավասար իրավունքների ու հասարակական կյանքի բոլոր ոլորտներում լիարժեք մասնակցության ապահովումը ՀՀ կառավարության առաջնահերթություններից է։
Շարունակական աշխատանքներ ենք տանում հասարակական կյանքում կանանց դերի բարձրացման, աշխատանքային իրավունքների պաշտպանության, բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության, պետական կառավարման, տեղական ինքնակառավարման մարմիններում, քաղաքական գործընթացներում կանանց ներգրավվածության ապահովման ուղղությամբ։
Պատահական չէ, որ պետական կառավարման համակարգի բարձր օղակներում, նաև ուժային կառույցներում, հասարակական կյանքի պահպանման ոլորտում այսօր հաջող գործունեություն են ծավալում բազմաթիվ կանայք և հույս ունեմ՝ նրանց թիվը գնալով ավելի կմեծանա։
Սիրելի կանայք,
Մեր կառավարությունը հետամուտ է լինելու ձեր կողմից բարձրացվող խնդիրների լուծմանն ու հետևողականորեն նպաստելու է ձեր ներուժի լիարժեք իրացմանը:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիդ այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ՝ մաղթելով ընտանեկան ջերմություն, բարեկեցություն, երջանկություն, լավատեսություն, մասնագիտական հաջողություններ ու նորանոր նախաձեռնություններ:

Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia on Tuesday issued a congratulatory message on the occasion of International Women's Day. The message reads as follows:
I warmly congratulate all of you on the occasion of International Women's Day, March 8. Especially on this day we are full of warmth towards the women around us, we are more attentive and caring.
Thanks to your care, wisdom and patience, you have ensured the strength of our families for centuries, raising patriotic children first of all. Your devotion to the family and homeland contributes to the preservation and strengthening of national traditions.
At the same time, on this day, particular importance is attached to the symbolism of the March 8 - the Protection of Women's Rights.
I would like to emphasize that ensuring equal rights between women and men and ensuring full participation in all spheres of public life is one of the priorities of the Government of the Republic of Armenia.
We work continuously to increase the role of women in public life, to protect labor rights, protect victims of violence, to ensure the involvement of women in public administration, local self-government bodies, political processes. It is not by accident that many women are successfully working in the upper echelons of the public administration system, as well as in the power structures, in the sphere of protection of public life, I hope their number will increase more and more.
Our Government will pursue the solution of the issues you raise and will consistently contribute to the full realization of your potential.
I once again congratulate all of you on this beautiful holiday, wishing family warmth, prosperity, happiness, optimism, professional success and new initiatives.