Քիչ առաջ տեսակցում էի սուտ ցուցմունքի հիման վրա, արտակարգ դատարանի կողմից և առանց որոշման կալանավորված Իգոր Խաչատուրովին: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է փաստաբան Միհրան Պողոսյանը:
«Քիչ առաջ տեսակցում էի սուտ ցուցմունքի հիման վրա, արտակարգ դատարանի կողմից և առանց որոշման կալանավորված Իգոր Խաչատուրովին։
Հիշեցնեմ, որ Իգորին կալանավորել են ոստիկանության տեսուչի ակնհայտ մտացածին ցուցմունքի հիման վրա, ինչի փուչիկ լինելը հաստատվում է բազմաթիվ տեսանյութերով։
Նշեմ, որ այս «ցուցմունք» հնարողները, դրանք տեսուչին հրամցնող պետերը, կալանք նախաձեռնողները ու տվողները, այս ամենի հետ առնչվածները արդեն իսկ բացահայտվել են ու հերթով անդրադառնալու եմ բոլորին։
Այժմ ներկայացնեմ սուտ ցուցմունք տվող մեր ոստիկան Արսենին։ Ֆրանսիայի հրապարակի ամոթի պատը վաղուց էր քեզ սպասում Արսեն։

Только что навестил арестованного на основании ложного показания, со стороны чрезвычайного суда и без решения Игоря Хачатурова. Об этом написал на своей странице в Facebook адвокат Мигран Погосян.
«Напомню, что Игоря арестовали на основании очевидно мнимых показаний инспектора полиции, неправдоподобное содержание которых подтверждается наличием многочисленных видеоматериалов.
Отмечу также, что те, которые выдумали это «показание», начальники, представившие его инспектору, инициаторы и организаторы ареста, все те, кто имел отношение к этому делу, уже выявлены, и я по очереди коснусь всех их.
Сейчас хочу представить дающего ложные показания полицейского Арсена. Стена позора на площади Франции давно ждет тебя, Арсен.
Игорь просил передать одно: «Кто пойдет на попятную, тот никол, поставим врага на колени», - отметил Погосян.