Աշխատանքից հեռացնում են Ավետիք Չալաբյանի եղբորը՝ Արա Չալաբյանին։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ԵՊՀ դասախոս, «Համախմբում» շարժման անդամ Մենուա Սողոմոնյանը:
Նա նաեւ նշել է. «Կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը աշխատանքից ազատվելու պահանջ է փոխանցել ԿԲ կորպորատիվ ծառայությունների և զարգացման դեպարտամենտի ղեկավար Արա Չալաբյանին՝ Ավետիք Չալաբյանի եղբորը։
Ես սա չեմ գրում Նիկոլի կերպարը ցույց տալու համար. էստեղ ասելիք առանձնապես չկա։ Այլ գրում եմ իմ էն ոչ բարով «հյումըն րայթս» ծանոթների համար, որոնք առաջ իրենց ճղում էին, իսկ հիմա ձկան պես լուռ են։

С работы увольняют брата Аветика Чалабяна - Ара Чалабяна. Об этом на своей странице в Facebook написал преподаватель Ереванского государственного университета, член движения «Единение» Менуа Согомонян.
По его словам, председатель Центрального банка Мартын Галстян, по сути, потребовал уволить с должности начальника Департамента корпоративных услуг и развития ЦБ Ара Чалабяна.
«Я это пишу не для того, чтобы показать образ Никола (премьер-министр Армении Никол Пашинян – ред.). Здесь особо нечего сказать. Однако пишу я это для своих не очень хороших знакомых из «human rights», которые раньше надрывались, а теперь молчат как рыбы», - написал Согомонян.