Անգլիայում ոստիկանությունը ձերբակալել է երկու կատուների վրա հարձակված դպրոցականների, գրում է Daily Star-ը։
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ երեք դեռահասները ձերբակալվել են այն բանից հետո, երբ սոցցանցերում տարածվել են կենդանիների վրա հարձակումների տեսագրությունները: Հայտնի է, որ գործով մեղադրվում են 13-ամյա երկու դպրոցականներ եւ նրանց 16-ամյա ընկերուհին։ Կատուներից մեկը, ըստ լրատվամիջոցների, գտնվում էր ծայրահեղ ծանր վիճակում, սակայն այժմ նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Աշակերտներին մեղադրանք է առաջադրվել կենդանիների նկատմամբ դաժան վերաբերմունքի համար եւ ներկայումս գտնվում են կալանքի տակ։ Դեռահասները այդպես էլ չեն կարողացել բացատրել, թե ինչու է կատուներին ծաղրելու անհրաժեշտություն առաջացել։
«Լիվերպուլից երկու 13-ամյա տղաներ եւ մեկ 16-ամյա աղջիկ ձերբակալվել են կենդանիների նկատմամբ դաժան վերաբերմունքի կասկածքով», - ասվում է ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ։

В Англии полицейские арестовали школьников, напавших на двух кошек, пишет Daily Star.
В полиции сообщили, что трое подростков были арестованы после того, как видеозаписи нападения на животных стали вирусными в соцсетях. Известно, что обвиняемыми по делу проходят двое 13-летних школьников и их 16-летняя подруга. Одна из кошек, по данным СМИ, находилась в критическом состоянии, но сейчас ее жизни ничего не угрожает.
Школьников обвинили в жестоком обращении с животными, на данный момент они находятся под стражей. Подростки так и не смогли объяснить, зачем им понадобилось издеваться над кошками.
«Два 13-летних мальчика и одна 16-летняя девочка из Ливерпуля арестованы по подозрению в жестоком обращении с животными», — говорится в сообщении полиции.